Lietuvoje prasideda Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms skirti renginiai.
Gedulo ir vilties diena minima birželio 14-ąją, Okupacijos ir genocido diena - birželio 15-ąją.
Ta proga ketvirtadienį Seime vyks iškilmingas posėdis, o Seimo parodų galerijoje bus pristatyta fotografijų paroda „Pavasarį paukščiai į tėviškę grįžta, o mes ar sugrįšim kada?“.
Penktadienį rengiama Atminimo valanda prie Naujosios Vilnios geležinkelio stoties memorialo, vyks Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos ekspedicijos „Misija Sibiras“ pristatymas.
Šeštadienį rengiamas tradicinis bėgimas „Nauja Vilnia - Saulėtekio alėja“, vidurdienį Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje, bus pakeltos valstybinės vėliavos, perrištos gedulo juosta.
Vėliau Lukiškių aikštėje bus surengta okupacijos, genocido ir sovietmečio represijų aukų pagerbimo ceremonija, kalbą sakys prezidentas Valdas Adamkus. Gedulo ir vilties dienos renginius užbaigs šv. Mišios Vilniaus Arkikatedroje bazilikoje bei sakralinės muzikos valanda.
1941 metų birželio 14 dieną sovietų okupacinė valdžia pradėjo masiškai tremti Lietuvos gyventojus į SSRS lagerius ir kalėjimus. Atkūrus nepriklausomybę birželio 14-oji Lietuvoje pažymima kaip Gedulo ir vilties diena.
Per sovietų okupaciją iš Lietuvos buvo ištremta apie 150 tūkst. žmonių, nemažai jų žuvo tremtyje nuo bado ir nežmoniškų gyvenimo sąlygų.
Manoma, kad dėl 50 metų trukusios sovietinės okupacijos per trėmimus, egzekucijas, kalėjimus, rezistentų žudynes, priverstinę emigraciją ir žuvusiųjų nepagimdytus vaikus Lietuva neteko beveik milijono savo piliečių.