• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasidėjus daugiabučių namų renovacijos bumui, Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšas administruojanti Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA) susidūrė su elementaria, tačiau darbą ženkliai apsunkinančia problema – kaip efektyviai ir patogiai administruoti daugybę projektų ir jiems įgyvendinti teikiamų paskolų?

Prasidėjus daugiabučių namų renovacijos bumui, Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšas administruojanti Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA) susidūrė su elementaria, tačiau darbą ženkliai apsunkinančia problema – kaip efektyviai ir patogiai administruoti daugybę projektų ir jiems įgyvendinti teikiamų paskolų?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nerado jokio panašaus varianto

„Vos pradėję veiklą supratome, kad reikia įrankio, palengvinančio administravimo procesą. Šiais laikais bet kuriai organizacijai, turinčiai tokius kiekius duomenų, nėra realu juos apdoroti be informacinės sistemos. Šiandien turime beveik 13 tūkst. paskolų naudos gavėjų – būtų itin sudėtinga tokį kiekį duomenų tvarkyti atskiruose „Excel“ programos failuose“, – sako VIPA generalinis direktorius Gvidas Dargužas.

REKLAMA

VIPA darbas priklauso ne tik nuo struktūrinės paramos finansavimo taisyklių, bet ir nuo reglamentavimų, vis besikeičiančių įstatymų. G. Dargužas pasakoja, kad rinkoje ieškojo sistemų, kurias būtų buvę įmanoma pritaikyti. Deja, ilgos paieškos neatnešė naudos – bent kiek panašūs variantai nedidelei įmonei būtų kainavę itin brangiai ir vis tiek reikėtų beveik pusę administravimo veiksmų daryti „Excel“ lentelėse.

REKLAMA
REKLAMA

„Supratome, kad neužteks tik elementarios duomenų sistemos – reikės sukurti papildomus veiklos modelius, suvesti į sistemą visus teisinius reguliavimus ir kitą svarbią informaciją, kuri turi įtakos lengvatinių paskolų administravimui. Nusprendėme kurti savo paskolų administravimo sistemą, apklausus įmones konkurso būdu, pasirinkome informacinių technologijų profesionalus „IT Girnos“, – sako G. Dargužas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sistema, prisitaikanti prie vartotojo

Per keturiolika mėnesių „IT Girnų“ komandai pavyko sukurti aiškią ir vientisą paskolų administravimo ir valdymo sistemą.

„Tokia technologiškai sudėtinga kompleksinė sistema buvo tikrai nemažas iššūkis mūsų 6 žmonių komandai. Žinojome, kad tai nebus tiesiog programinio kodo parašymas. Teikėme ir tam tikras verslo konsultacijas, kartu su klientu modeliavome būsimus veiklos procesus, nes dar nežinojome, kaip tiksliai bus reglamentuojamas tokių lengvatinių paskolų išdavimas. Atsiskleidė mūsų sistemų analitikų talentas – sukurti sistemą ateičiai“, – pasakoja „IT Girnos“ direktorius Andrius Minkevičius.

REKLAMA

Šiandien sistema leidžia keliais naudotojo veiksmais sukurti dešimtis ar net šimtus paskolų pagal bazinius finansuojamo projekto parametrus. Įprastose bankinėse sistemose visas paskolas tektų suvesti atskirai. Paprasčiau sakant, taupomas sistemos naudotojų laikas. Panašiai veikia ir paskolų išmokėjimas bei išankstiniai grąžinimai – sistemoje atliekant bendrą mokėjimą, šis automatiškai padalijamas ir apskaitomas kiekvienai paskolai, perskaičiuojamas kiekvienos paskolos grafikas. Tačiau prireikus kiekvieną paskolą galima individualizuoti.

REKLAMA

„Nusprendėme pritaikyti tokį modelį, kad namo atnaujinimas tampa tarsi kolektyvinio finansavimo (ang. peer-to-peer) projektu. Pavyzdžiui, renovuojamame name yra tik vienas butas, kuriame dar reikia pakeisti langus – tokiu atveju išlaidos dengiamos iš projekto lėšų, bet didinama tik konkretaus buto paskolos suma. Sistema prisitaiko prie kiekvieno vartotojo“, – sistemos veikimą aiškina A. Minkevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į sistemą buvo sukelti visi anksčiau turėti ir turimi duomenys, todėl jie yra vientisi, nereikia ieškoti senesnės informacijos archyve ar duomenų serveryje – reikia daug mažiau žmogiško techninio darbo. Paskolas administruojantys darbuotojai ir projektų koordinatoriai viską mato vienoje vietoje. Naudotojai iki paskolos patvirtinimo atlieka įvairius veiksmus, apie kurių eiliškumą ir terminus sistema primena automatiškai. Neatsilieka nuo pasaulinių naujovių

REKLAMA

Paklaustas ar tokia pažangi sistema gali būti pritaikyta kitoms rinkoms, A. Minkevičius neslėpė, kad dabar tyrinėja ir analizuoja galimas rinkas. „Siūlome naują požiūrį ir pažangų produktą, pritaikomą beveik bet kuriame finansiniame versle. Įžvelgiame naują galimybę mobiliesiems operatoriams. Jau dabar jie leidžia vykdyti mobiliąsias perlaidas, tačiau manome, kad turi visas galimybes teikti ir pinigų skolinimo paslaugas, tereikia patogios ir parankios tam sistemos“, – savo mintimis dalijasi „IT Girnų“ vadovas.

A. Minkevičius sako, kad sistemą šiuo metu imasi taikyti Afrikos rinkoms, kur itin populiaru daryti mokėjimus būtent mobiliuoju telefonu. Tose rinkose telefonais atsiskaitoma kad ir turguje perkant prekes, o netgi smulkios skolintos sumos padeda sukurti nedidelius šeimos verslus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų