Lietuvoje, anot statistikos, kas penktas, tai yra maždaug 630 tūkst. gyventojų, verčiasi už mažiau nei 280 Eurų per mėnesį – tai yra skurdo riba. O štai drabužiai, kurie suaukoti būtent skurstantiems žmonėms – tiesiog guli gatvėje, mirksta lietuje.
Štai lyg sutapimas – prie konteinerio privažiuoja automobilis. Moteris rodo, kokio gėrio norėjo paaukoti nepasiturintiems vaikams.
„Čia, va, prisirinkom vaikiškų drabužių – turim ir norėjome palikti vaikams. Tai vat norėjom palikti, bet žiūrime, kad nėra kur palikti, tai vešimės atgal. Šiaip jie yra neblogi tokie visokie daikteliai. Vat ir megztukai, yra vat, liemenytės...“, - sako jauna moteris.
Maždaug už 15 m nuo konteinerio, krūmuose, tikra vadinamųjų „bomžų“ persirengimo kabina. Kaip sako praeiviai: būtent čia atnešami rūbai nuo konteinerio, išsirenkama tai, kas geriausia. O visa kita tiesiog taip negražiai paliekama.
Panašu, kad prie konteinerio išties yra vertingų daiktų. Net ir tvarkingą paltuką dėvinti, odinius ilgaaulius avinti moteris čia nusprendė pasirausti. Tiesa, kam šis konteineris priklauso – nežino nei savivaldybė, nei prekybos tinklas, prie kurio jis stovi.
Tokius tekstilės konteinerius keliuose šalies miestuose administruojanti bendrovė sako dėl betvarkės esanti nekalta. Esą patys žmonės savo labdara nesirūpina.
„Mes rašome ant savo lipdukų, kad prašome atnešti mums švarius ir supakuotus drabužius, būtinai supakuotus. Būna taip, kad mes turime atvažiuoti 2 kartus per mėnesį pagal grafiką. Mes ištuštinam konteinerį ir kitą dieną atvažiuojam. Yra apkrovimas ir gyventojai net nenori įmesti į konteinerį savo drabužių“, - sako tekstilės konteinerių bendrovės atstovė Natalija Švedova.
Žmonės esą ir pateiktu numeriu skambinti nesivargina, jei konteineris užsipildo.
O CARITAS centro darbuotojai sako, kad geresnės būklės drabužių poreikis tik didėja, ypač artėjant žiemai.
„Didėja, būna šeimų, kur labai daug vaikų, pavyzdžiui, reikia išleisti į mokyklą. Tai vat dėl to irgi padidėja, matosi. Savanoriai iš karto pastebi, nes labai daug prašo: šiltesnių drabužėlių, kelnių, vaikiškų. Ir vyrų, daug vyrų ateina“, - pasakoja savanorė Ingrida.
Štai jums ir paradoksali situacija – vieni kuičiasi labdaros skuduryne, o tuo pat metu neretai geresni drabužiai tiesiog gatvėje pūva.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.