• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos kariuomenės transformacija atitinka Aljanso Baltijoms šalims keliamus reikalavimus, teigia NATO karinio komiteto pirmininkas generolas Raymondas Henault.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip ketvirtadienį Vilniuje žurnalistams sakė R.Henault, Lietuvos sprendimas kariuomenę padaryti profesionalia visiškai sutampa su NATO kursu ir poreikiu dėmesį sutelkti ne į kiekybę, o į kokybę.

REKLAMA

Paklaustas apie Rusijos pasitraukimą iš Įprastinės ginkluotės Europoje sutarties (ĮGES), generolas, pabrėžė, jog NATO vis dar laiko ĮGES kertiniu Europos saugumo akmeniu ir pabrėžė, kad Aljansas teigiamai vertina naujų šalių prisijungimo prie šios sutarties galimybę, kai tik Rusija išves savo pajėgas iš Moldovos ir Gruzijos.

REKLAMA
REKLAMA

"Nematome reikalo keisti dabar egzistuojančios sutarties. Mes labai idėmiai stebėsime, esu tikras, kad jūsų Vyriausybė taip pat įdėmiai seks įvykius, jei Rusija vis dėlto pasitrauks iš ĮGES", - sakė R.Henault.

Dar vasarą Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė, kad jo šalis nuo gruodžio 12-osios gali nebesilaikyti sutarties, kuri riboja, kiek pajėgų Rusija gali turėti jos europinėje dalyje - taigi, kiek tankų ir kareivių gali dislokuoti ir Baltijos šalių pašonėje. Parlamentas jau patvirtino tokį sprendimą, apie jį oficialiai informuota NATO.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rusija, pati neratifikuojanti šio dokumento, reiškia nepasitenkinimą, kad to nepadaro NATO, ir kad prie sutarties, pasirašytos dar tarp Aljanso ir nebeegzistuojančio komunistinio Varšuvos pakto, neprisijungia Baltijos valstybės.

Tuo tarpu Lietuva ne kartą pareiškė prisijungsianti prie ĮGES kai tam bus sudarytos sąlygos. Lietuva prie 1999 metais Stambule pasirašytos adaptuotos ĮGES galėtų prisijungti tik jai įsigaliojus, t.y. kai ją ratifikuos visos 30 prie jos tuomet prisijungusių valstybių. Kol sutartis nėra ratifikuota, naujos šalys, tarp jų ir Baltijos, prie ĮGES prisijungti negali.

REKLAMA

Praėjus penkeriems metams po galutinio termino, pasibaigusio 2002 metais, Rusija nėra įvykdžiusi vienos iš esminių sutarties sąlygų - išvesti pajėgas iš Gruzijos ir Padnestrės Moldovoje.

Visos NATO valstybės iki šiol laikėsi pozicijos, kad kol Rusija neįvykdys savo įsipareigojimų, jos negalės įvykdyti savųjų, tai yra ratifikuoti sutarties.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų