Antradienį vykęs dešimtokų pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas, kurio metu buvo tikrinamos mokinių lietuvių kalbos žinios raštu, neapsiėjo be incidento.
Dešimtokai ir patikrinimo vykdytojai buvo išmušti iš vėžių, kai klausymo užduoties metu iš kompaktinio disko vietoje lietuviško įrašo užduotys pasigirdo anglų kalba.
Šie kompaktiniai diskai atkeliavo iš Nacionalinio egzaminų centro (NEC) užklijuotuose vokuose, kuriuos pristatė savivaldybių švietimo skyrių įgalioti asmenys.
Uostamiesčio Hermano Zudermano mokyklos direktorė Jolita Andrijauskienė pasakojo, kad vieni patikrinimo dalyviai išgirdę anglų kalbos užduotis ir supratę, kad čia kažkas ne taip, sudirgo, kiti - pasijuokė, bet iš patalpos niekas neišėjo.
„Visiškas absurdas. Dar vienas Egzaminų centro liapsusas. Stengiamės nesureikšminti jo dėl to, kad taip nutiko dešimtokų patikrinimo, o ne brandos egzamino metu, bet vis tiek negražu iš jų pusės. Kiekgi galima?“ - stebėjosi J. Andrijauskienė.
Pasak mokytojų, nors jie į dešimtokų pasiekimų patikrinimą labiau žiūri kaip į kontrolinį darbą, kuris ypatingos reikšmės neturi, patys dešimtokai jį vertina kaip egzaminą, todėl dauguma mokinių patyrė rimtą psichologinį sukrėtimą.
Klaipėdos savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Virginija Kazakauskienė informavo, kad problema buvo išspręsta maždaug per valandą.
„Be abejo, buvo streso. Visos mokyklos puolė skambinti mums. Mes informavome Egzaminų centrą ir gana greitai mokyklos gavo klausimyno užduotis lietuvių kalba“, - pasakojo ji.
NEC atstovė ryšiams su visuomene Aušrinė Lisauskienė patvirtino, kad „kai kuriose šalies mokyklose dėl techninės Egzaminų centro klaidos valstybinės lietuvių kalbos pasiekimų patikrinimas buvo pratęstas“.
„Esame suinteresuoti išsiaiškinti, kurioje grandyje įvyko klaida, ir stengsimės jų nebekartoti“, - sakė NEC atstovė.
Uostamiestyje dėl NEC klaidos patikrinimas ilgiau nei planuota užsitęsė 8 mokyklose - visose rusakalbių ir H. Zudermano pagrindinėje mokykloje, kurios mokinių gimtąja kalba laikoma vokiečių kalba.
Nors patikrinimas nėra privalomas, Klaipėdos švietimo skyriaus duomenimis, šiais metais lietuvių gimtosios ir valstybinės kalbos patikrinimą pasirinko laikyti beveik 94 proc. Klaipėdos bendrojo lavinimo mokyklų dešimtokų, arba 2 488 iš 2 652 baigiamųjų pagrindinio ugdymo klasių moksleivių. Tiesa, ar visi parašiusieji prašymus iš tiesų atėjo į patikrinimą, dar reikės suskaičiuoti.
Laima ŠVEDAITĖ