Londono dizaino savaitėje, šiuolaikinio interjero parodoje „100% Design“ ir gausybėje kitų renginių, pasaulinei architektūros ir dizaino rinkai buvo pristatyti inovatyvūs interjero gaminiai ir idėjos. Šia proga naują, kitokį požiūrį į dizainą Londone demonstravo ir stipriausi lietuvių dizaino kūrėjai. Daugelio lankytojų nuomone, antrus metus iš eilės veikęs Lietuvos kompanijų stendas buvo vienas įdomiausių parodoje.
Dizaino vakaras ambasadoje
„100% Design“ parodoje Lietuvą atstovaujančios kompanijos – „Contraforma“, „Sedes Regia“ ir „Virūna“ kartu su Lietuvos Ambasada Didžiojoje Britanijoje surengė ir atskirą, lietuvių dizainui skirtą vakarą „Design Embassy“ bei šalies dizaino retrospektyvos ir naujovių parodą „Lithuanian Design in Progress“.
Lietuvių stende bei Lietuvos Ambasadoje Londone vykusiame renginyje buvo siekiama atkreipti Didžiosios Britanijos ir pasaulio verslo partnerių dėmesį į Lietuvoje sukurtus aukštos kokybės gaminius bei stiprų lietuvių dizainerių kūrybinį potencialą. Renginyje dalyvavo garsiausių šalies dizainą reprezentuojančių kompanijų vadovai, žinomi lietuvių produkto dizaineriai, garbingi svečiai iš Didžiosios Britanijos ir kitų šalių.
Lietuviai pristatė naujoves
Pasak „100% Design“ dalyvių, kasmet daugėja parodos temų, organizatoriai ieško naujų idėjų, naujų talentų. „Lietuvių dizaineriai nuo Baltijos jūros krantų atvežė į Londoną naujus modelius ir naują kūrybos vėją“, - teigė „Contraforma“ vadovas Nauris Kalinauskas.
Visos trys parodoje „100% Design“ Lietuvos stende dalyvavusios kompanijos pristatė aukščiausios kokybės gaminius, kiekviena savaip reprezentavo šiuolaikinį lietuvių dizainą baldų ir interjero srityje bei sulaukė didelio lankytojų susidomėjimo.
Surūdijusių baldų mada
Dizaino studija „Contraforma“ Londono parodoje dalyvavo jau ne pirmus metus, jos kūrėjų darbus aukštai vertina rinkos specialistai ir nuolatiniai parodos svečiai. Kompanijos pagrindinė veikla – interjero ir baldų dizaino kūrimas, konsultavimas, projektavimas. Kiekvienais metais „Contraforma“ taip pat sukuria savo išskirtinių baldų kolekciją.
Londone buvo eksponuojami naujausi ir populiariausi gaminiai, tarp jų – šiais metais „Red Dot“ apdovanojimą pelnęs lengvų formų krėslas „Logo“. Dizaino studija parodoje ir „Design Embassy“ vakarėlyje pristatė naujas baldų gaminimo bei dekoravimo technologijas. Pagrindinė kūrėjų įgyvendinta mintis – paversti seną, prisiminimais dvelkiantį paviršių neatskiriama naujo, modernaus baldo dalimi. Tokiu būdu naujam gyvenimui komodos modelyje „MW“ atgijo autentiškas medis iš šimtametės sodybos, o stalo „The Table“ dizaine – natūraliai surūdijęs ir specialiai apsaugotas metalas. „Contraforma“ atstovų manymu, tokie surūdiję baldai galėtų būti nauja kryptis interjero mados tendencijose.
„Smagu, kad parodos lankytojau mus jau atpažįsta, išskiria ir vertina. Šiais metais mūsų ekspozicijoje dominavo ne tiek forma, kiek turinys. Baldai nebuvo iš toli traukiantys aki savo išore ar spalvomis, o skirti tikram žinovui, suprantančiam ir vertinančiam subtilumą. Labai malonu buvo išgirsti iš lankytojų, kad mūsų baldus jie jau matę, todėl nori užsukti į šį stendą ir šįkart, nes čia tikrai bus kažko įdomaus“, - teigė „Contraforma“ vadovas Nauris Kalinauskas.
„Ateiviškas“ krėslas
Minkštų baldų specialistai „Sedes Regia“ garsūs savo profesionalumu, dizaino inovacijomis ir kokybišku kūrybinių idėjų įgyvendinimu. Šiems ilgametę patirtį turintiems baldų kūrėjams ir gamintojams svarbus dėmesys kiekvienam užsakovui, netradiciniai sprendimai ir plačios technologinės galimybės.
Kalbėdamas apie lietuvių dizaino išskirtinumą, „Sedes Regia“ vadovas Aurimas Kundelis mini, jog lietuvių dizainerių darbams artimas skandinaviškas santūrumas ir precizika, tačiau būdinga daugiau žaismingumo.
Parodoje kompanija pristatė visiškai netikėtą sėdimą baldą – „Alien“. Tai originalios konstrukcijos sofa su vienu porankiu per vidurį ir keturiasdešimt viena minkšta sėdynės ir atlošo detale, tvirtinama atskirai pagal originalią technologiją. Fantastinis „Alien“ – tik vienas iš pavyzdžių, kaip gali nustebinti kitoks požiūris į baldo formą ir paskirtį.
„Nusifotografuoti ant šios sofos norėjo visų amžių lankytojai. Daugelis nuoširdžiai žavėjosi ir gyrė šį baldą bei maloniai nustebdavo, sužinoję, kad tai lietuvio dizainerio ir Lietuvos gamintojo kūrinys“, - pasakoja UAB "Sedes regia" direktorius Aurimas Kundelis.
Vienas baldas, daug funkcijų
Klasikinio ir modernaus dizaino darną vertinanti kompanija „Virūna“ pažangias medžiagas ir technologijas patiki tik kruopščiam rankų darbui. Orientuodamiesi į vartotoją, „Virūnos“ kūrėjai nevengia ieškoti papildomų baldo išraiškų, naujų formų, suteikti daiktui netikėtų funkcijų.
„Baldas gali būti svarbus iš visų pusių – neturėti nei viršaus, nei apačios, nei priekio, nei nugaros“, - mano „Virūnos“ pardavimų vadovas Aurimas Kalpavičius.
Vienas iš parodoje eksponuotų baldų – daugiafunkcinis „Cubby“, skirtas visiems gyvenimo atvejams. Jį galima naudoti kaip staliuką, spintelę, kambario puošmeną, stalo žaidimą ar trumpam prisėsti. Tarp modernios dizaino klasikos eksponatų – ir santūrus, bet originalus kavos stalelis „Glide“, priderintas DVD dėklas, šviesos žaismą įkūnijęs toršeras.
„Lietuvos stendas stebino lankytojus idėjų šviežumu, sėkmingomis naujų formų ir turinio paieškomis ir profesionaliu atlikimu. Mus gyrė ne tik britai, bet taip pat profesionalai ir žurnalistai iš Italijos, Ispanijos, kitų šalių. Labai svarbu, kad tokių progų reprezentuoti lietuvių dizainą užsienyje būtų kuo daugiau“, - vertina A. Kalpavičius.
Sulaukė dėmesio ir pasiūlymų
Iš visų trijų Baltijos šalių, Londono dizaino savaitėje Lietuvą atstovavo daugiausia kompanijų, ne pirmus metus dalyvaujančių tarptautinėse parodose ir pelniusių pasaulinį pripažinimą. Savo darbais ir patirtimi lietuvių dizaino atstovai kvietė pasaulinės baldų ir interjero rinkos ekspertus atrasti naujas idėjas ir nepriekaištingą atlikimo kokybę.
„100% Design“ lankytojų simpatijas pelnę Lietuvos atstovai sulaukė ir verslo pasiūlymų. „Contraforma“ džiaugėsi, kad, kaip ir kiekvienais metais, sulaukė pirkėjų užsakymų tiek parodos metu, tiek po jos.
„Jau parodos metu gavome kelis užsakymus modelio „Alien“ gamybai. Užsakovai šiam baldui vietą rado prabangių viešbučių apartamentuose ar dizaino studijų laukiamuosiuose. Įvertinę aukštą darbų kokybę ir įmonės intelektualųjį potencialą, dizaineriai siūlė bendradarbiauti jų vykdomuose projektuose,“ – teigė A. Kundelis.