„Gyvenat užsienyje ir turint galimybę stebėti aukščiausio lygio pasaulinius renginius vis labiau ryškėja žmonių noras rinktis kokybiškus koncertus. Atlikėjai nenori atsilikti, o maži barai ir salės negali patenkinti aukštų techninių reikalavimų,“ – sako Povilas Ališauskas, rudenį grandiozinius SEL ir A. Mamontovo koncertus pristatysiančios Pi BOX kompanijos atstovas.
Pastebėjome, kad lietuvių muzikantų koncertai, seniau vykdavę paprasčiausiuose baruose, dabar persikelia į garsias scenas. Kaip manote, dėl ko taip yra? Galbūt daugėja užsienyje gyvenančių lietuvių ir mažų salių nebepakanka?
Žmonės vis dažniau nori rinktis kokybę. Džiugu, kad mums pavyksta įgyvendinti net ir sudėtingiausius jų norus. Mes visada stengiamės organizuoti tokius renginius ir koncertus, į kuriuos norėtume eiti patys, todėl džiaugiamės, kad pavyksta prisikviesti muzikantus, šiuo metu esančius populiarumo viršūnėje Lietuvoje bei pritraukiančius tūkstančius gerbėjų.
Artimiausi SEL ir A. Mamontovo koncertai vyks vienoje iš žymiausių pasaulyje koncertų vietų, O2, Indigo2 salėje, talpinančioje apie 2400 žiūrovų. Čia jų laukia švarus, stiprus garsas, vadinamieji LED ekranai, įmantrios šviesos. Tai turėtų dar labiau sustiprinti šių garsių atlikėjų pasirodymus.
Tikriausiai pastebėjote, kad lietuvių muzikantų, koncertuojančių užsienyje gyvenantiems tautiečiams, pastaruoju metu itin pagausėjo. Pakomentuokite šią situaciją.
Gyvenant užsienyje į koncertus Lietuvoje nepriskraidysi, o ir savo kasdieninį gyvenimą paskaidrinti norisi ten, kur gyveni. Įsikūrus už Lietuvos ribų galima klausytis gausybės pasaulinio lygio atlikėjų, tačiau nesinori prarasti pulso ir nutolti nuo Lietuvos kultūrinio gyvenimo. Stengiamės plačiam išeivijos ratui pristatyti kokybišką lietuviškos kultūros dalį. Yra nemažai lietuvaičių, kurie lankosi senosios estrados koncertuose iš nostalgijos Lietuvai, praeičiai, nesvarbu, kaip dažnai atlikėjai iš Lietuvos beatvyktų.
Ar pastebėjote kokių nors pokyčių renginių organizavimo pasaulyje?
Krizė pakoregavo renginių lankymo ypatumus ne tik išeivijoje, bet ir Lietuvoje – prieš eidami į renginį žmonės gerai apsvarsto santykį tarp kainos ir kokybės.
Koncertas geroje salėje dažnai reiškia brangesnį bilietą. Ar potencialių žiūrovų neišgąsdina bilietų kainos?
Šiuo metu populiari frazė: „Aš neuždirbu tiek, kad eičiau į prastus renginius“. Be to, kainos ir kokybės santykis visiškai atitinka koncertinę programą, emocijas, patirtas akimirkas. Pasaulinio lygio koncertinė salė talpina kelis tūkstančius klausytojų, įrengta pagal pačius aukščiausius kokybės, saugumo reikalavimus, yra VIP vietos ir t.t. Daugelis painioja renginių kainas, kai koncertai yra organizuojami arenose, talpinančiose po kelias dešimtis tūkstančių žmonių. Juk galioja paprastas ekonomikos dėsnis: kuo didesnis klausytojų kiekis, tuo mažesnė vieno bilieto kaina.
Ar sunku buvo susitarti su O2 administratoriais, kad jų Indigo2 salėje koncertuotų lietuvių žvaigždės?
Visų pirma buvo nelengva gauti norimą datą – derėjomės net kelis mėnesius. Tokio lygio salės yra labai apkrautos ir renginiai jose planuojami prieš 1-2 metus. Be išankstinio planavimo būtina renginių organizavimo patirtis, be kurios beveik nėra galimybės gauti salę. Mūsų turima patirtis padėjo įtikinti arenos vadovybę, kad jau atėjo laikas rengti Lietuvos žvaigždžių pasirodymus jų arenoje. Pi BOX renginių organizavimo kompaniją įkūrėte 2009-aisiais. Kaip kilo ši idėja?
Jau daug metų savo draugų ratui organizavome vakarėlius, kurie buvo labai įsimintini ir palikdavo nepamirštamus įspūdžius. Turėjome savitą filosofiją, originalumą, tad į vakarėlius kaskart susirinkdavo vis daugiau tautiečių, jų draugai, draugų draugai. Gaila, kad mūsų galvose buvo suformuota neigiama nuomonė apie lietuviškus renginius ir juose nesilankydavome. O kai kartą patekome į lietuviškos grupės koncertą, juokais sau pasakėme: juk mes galime suorganizuoti dar geriau. Po kiek laiko net nepastebėjome, kaip atsidūrėme pačių organizuotame koncerte lietuviams.
Renginius organizuojate Airijos ir Anglijos lietuviams. Kaip pasirenkate atlikėjus koncertams?
Ne visos muzikos naujienos atkeliauja iki užsienyje gyvenančių lietuvių. Mūsų tikslas supažindinti klausytojus su populiaria ir kokybiška lietuviška muzika. Atlikėjai, esantys „ant bangos“ Lietuvoje, ne visada pasiekia tautiečių ausis išeivijoje. Džiaugiamės, kad pastarieji sutinka daryti bendrus projektus (pvz. Jazzu ir Leon Samov, Golden Parazyth ir t.t.).
Ką reiškia jūsų kompanijos pavadinimas – Pi BOX?
Po mūsų įmonės pavadinimo raidėmis slepiasi pozityvios idėjos, kurios nebetelpa dėžutėje. Pagaliau pradėjome jas įgyvendinti. Nepaisant to, kad mūsų komandos nariai yra skirtingi ir turi pačios įvairiausios darbo bei gyvenimo patirties, visą įmonės komandą sieja bendras tikslas – dalintis pozityviomis emocijomis bei kurti atitinkamus projektus. Siekiame, kad šie projektai kitiems suteiktų džiaugsmo, tuo tarpu mums džiaugsmo suteiks jų įgyvendinimas. Duoti yra nuostabus jausmas. Žmogus, kuris duoda arba kuria, jaučiasi reikalingas, jaučiasi visuomenės dalimi.
Jurgita Večkytė