Daugelis žmonių popsu vadina pigius gražių šviesiaplaukių mergaičių pasistaipymus scenoje ar nevykusius, 1997 metais susikūrusios grupės „The Backstreet Boys“, parodijavimus. Tačiau vargu ar kuris žino tikrąją POP sąvoką.
POP nėra muzikos kryptis kaip, tarkim, Rock ar Hip–hop. Veikiau tai populiari muzika, kurią mėgsta dauguma. Iš šio termino ir yra kilęs trumpinys POP.
Apklausiau keletą žmonių, klausančių visiškai skirtingos ir savitos muzikos, ką jie mano apie populiariąją muziką ir kultūrą.
Jau geriau tyla ausyse
„Jau geriau tyla, negu toks šlamštas, kurį visuomet išgirsi skambant radijo bangomis“ , – teigė Jurga. Anot jos, tai tik liga ausims, muzika, bukinanti visuomenę. „Kokia nauda iš lėkšto teksto apie mergaitę iš Kauno rajono ir dar be diplomo?Tušti žodžiai ir tiek“ , – tvirtino ji. Jurga klauso Dainuojamosios poezijos, kurioje, merginos teigimu, kiekvienas gali atrasti kažką savito, artimo sau ir, be abejo, prasmingus žodžius ar net pamokymus. O dainos, kurių tik skiemenys rimuojasi – nieko vertos.
Ištikimas „Bavarams“
Mokykloje užkalbintas Vilius prisiekinėjo, kad visą gyvenimą bus ištikimiausias „bavarų“ fanas ir kad tik dar labiau pagrįstų savo žodžius, mums parodė polifoninę savo telefono muzikėlę – „Bavarija – dabar arba niekada“. „Gaila, kad ši grupė nebetęsia savo veiklos, o tokia čiotka buvo.Ir apskritai, nebūtų POP muzikos – nebūtų ko klausyti. Ir taip pasakytų daugelis mano draugų, kurie jokiu būdu į savo ausinuką neįsikeltų 2pac ar Eminem gabalų.“ Neįsikeltų tai neįsikeltų, svarbiausia, kad žmogus šįkart tolerantiškas pasitaikė ir nepradėjo plūsti baisiausiais žodžiais kitų muzikos krypčių.
Manęs neerzina
Negalėjau nepaklausti, ką mano apie POP muzikos skambesius mano vienas draugas, kartkartėmis grojantis viename iš uostamiesčio naktinių klubų ar hip – hop vakarėliuose, ir daugelį stebinantis kokybiška ir gera klausoma muzika bei savitu stiliumi. „Konkrečios nuomonės apie popsą neturiu, nes juo nesidomiu, bet manau, kad kaip ir kita muzika, jis gali būti ne tik lėkštas, bet ir geras, kokybiškas. Nedaug ką apie jį galėčiau pasakyti, nes retokai įsijungiu radiją ar muzikinį kanalą, tačiau, jei popso klauso kiti – manęs tai visiškai neerzina“, – teigė Justas. Pats pašnekovas sunkiai sugebėjo įvardinti klausomos muzikos žanrus, tačiau labiausiai išskyrė Rap muziką ir kokybišką funk`ą.
Kalba profesionalas
Ant mano kabliuko užkibo dar viena žuvelė – pats muziką kuriantis žmogus, kuris mielai pasidalino mintimis apie populiarųjį skambesį. Jis tvirtino, esą populiariąją muziką galima sulyginti su išmatomis, įvyniotomis į blizgantį popieriuką. „Nemėgstu POP muzikos vien todėl, kad ji „surežisuota“ panaudojant itin nuvalkiotas idėjas, o kūriniai, jei juos taip galima pavadinti, vieni į kitus panašūs.Labiausia mėgstu ritmenbliuzą arba Phill Collins kūrybą, kuri išsiskiria savotiškomis idėjomis.“ Vaikinas, kaip pats kuriantis muziką lietuviško hip – hop atlikėjams, teigė, kad lietuviškam popsui dar toli iki pasaulinio, kuris, nors ir neskoningas, bet bent jau kokybiškai atliktas. „Mūsų atlikėjams tik slėptis reiktia“ , – teigė pašnekovas.
Ir visai nesvarbu – POP, Rap, Rock ar Jazz muziką tu klausai. Svarbiausia – kūrinio tema ir prasmė. Būkim tolerantiški kitiems ir klausykim viską, ką išklausius vėl norisi spausti Play mygtuką.