Gydymo įstaigose – vėl nauja tvarka. Ligoninėms siūloma pacientus išgydyti per 1–3 paras, o po to juos siųsti prižiūrėti šeimos gydytojams. Baiminamasi, kad dėl to gali sumažėti gyventojų galimybės gydytis ligoninės stacionare, rašo „Kauno diena“.
Ligoninių priėmimo skyriuose steigiamos palatos, kuriose ligoniai gali būti stebimi iki 24 valandų arba jiems taikomas trumpalaikis gydymas iki 72 valandų.
Gydytojams nebereikės rizikuoti po apžiūros išleidžiant pacientą namo, jei neaiški galutinė diagnozė, o ligoniams, atvažiavusiems į ligoninę vakare, sukti galvą, kaip parsigauti namo.
Per tą laiką bus atliekami tyrimai, ligonio sveikatos būklę stebės gydytojai. Po to, jei reikia, ligonis guldomas į stacionarą arba ramia sąžine išleidžiamas iš gydymo įstaigos.
Antra vertus, baiminamasi, kad dėl šios naujos tvarkos gali sumažėti gyventojų galimybės gydytis ligoninės stacionare, rašo „Kauno diena“.
Sveikatos apsaugos ministras Rimvydas Turčinskas mano, kad tikslinga priėmimo skyriuose steigti trumpalaikio stebėjimo ir diagnostikos palatas.
Tvirtinama, kad naujoji tvarka gydymo įstaigas turėtų skatinti teikti kokybiškas ne tik medicininiu, bet ir ekonominiu požiūriu efektyvias paslaugas ir kartu racionaliau naudoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšas.
Tačiau Lietuvos ligoninių asociacijos prezidentas, Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės direktorius Skirmantas Juozas Paukštys teigia, kad ribojant stebėjimo, trumpalaikio gydymo paslaugų teikimo laiką, gydytojams siūloma ligonius „išgydyti“ per vieną – tris paras.
S. J. Paukštys įsitikinęs, kad jau dabar galima numatyti, jog įgyvendinant naują sutarčių tvarką, sumažės gyventojų galimybės gydytis stacionaro skyriuose. „Juk pinigų kiekis liko toks pat, tik pasikeitė jų paskirstymas, - sakė S. J. Paukštys. – Vykdoma stacionaro paslaugų niveliavimo politika vargu ar teigiamai atsilieps paslaugų kokybei ir prieinamumui.“
Ligoninės naująją paslaugų apmokėjimo tvarką taiko dar tik mėnesį, todėl išsamios analizės ar apibendrinančių išvadų dar negali pateikti.
„Šiais laikais į ligoninę važiuoja sunkūs ligoniai ir jų neguldyti į stacionarą mes negalime“, - teigė Kauno 2-osios klinikinės ligoninės direktorius Tautvydas Jankauskas. – Žadant apmokėti gana daug stebėjimo paslaugų, matyt, tikimasi, kad kuo mažiau ligonių būtų gydoma stacionare.“
Direktorių stebina ir piktina, kad stebėjimo laikas griežtai ribotas – nuo 8 iki 24 valandų. O ką daryti, jeigu medikams pakako 7 valandų ligonį ištirti, nustatyti diagnozę, skirti ambulatorinį gydymą? Klastoti dokumentus ir parašyti, kad jis buvo stebimas 8 valandas? Ligonių kasos neapmokės medikams už darbą, jeigu jie dirbo, pavyzdžiui, 7, 6 ar mažiau valandų, rašo „Kauno diena“.