• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daiktų interneto prietaisų gamybos grupė „Teltonika IoT Group“ spalio mėnesį Molėtuose oficialiai atvėrė apie 34 mln. eurų kainavusį aukštųjų technologijų centrą, o atidaryme dalyvavo ir premjerė Ingrida Šimonytė, taip pat ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. Tačiau dalis gyventojų iki šiol nesupranta – kodėl stikliniame pastate vairuotojai ir praeiviai galėjo įžiūrėti antrame aukšte esantį tualetą?

35

Daiktų interneto prietaisų gamybos grupė „Teltonika IoT Group“ spalio mėnesį Molėtuose oficialiai atvėrė apie 34 mln. eurų kainavusį aukštųjų technologijų centrą, o atidaryme dalyvavo ir premjerė Ingrida Šimonytė, taip pat ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. Tačiau dalis gyventojų iki šiol nesupranta – kodėl stikliniame pastate vairuotojai ir praeiviai galėjo įžiūrėti antrame aukšte esantį tualetą?

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt nuotraukas neseniai atsiuntusi skaitytoja Margarita (tikrasis vardas redakcijai žinomas – red. past.) kalbėjo, kad nors ją ir džiugina tai, kad verslai pradeda kurtis regionuose, tačiau vienas klausimas ją vis tiek neramina, mat stikliniame „Teltonikos“ pastate galima kiaurai matyti tai, ką žmonės veikia tualete.

„Esu molėtiškė ir džiaugiuosi, kad verslai kuriasi būtent šiame mieste, o ne kokiame nors didmiestyje. Naujas pastatas taip pat traukia akį, bet juoką kelia įrengtas tualetas, kurį gali matyti bet kas.

REKLAMA
REKLAMA

Netoli pastato yra kelias, prekybos centras, tad čia judėjimas gana didelis, bet tualetas vis tiek yra matomas. Galbūt tai yra statybos brokas ar įmonė tarsi nori parodyti savo skaidrumą?“ – svarstė skaitytoja.

REKLAMA

Tačiau „Teltonikos“ atstovas spaudai Tadas Markevičius tikina, kad šiuo metu šis klausimas jau yra išspręstas, ir taip pat paaiškina, dėl kokių priežasčių susiklostė tokia situacija. 

„Molėtų technologijų centras buvo atidarytas spalio pabaigoje, o darbuotojai pradėjo dirbti tik lapkritį. Tai iš pat pradžių tikrai ten dar ne viskas buvo galutinai paruošta ir įrengta pagal projektą, tačiau dabar tas tualeto klausimas yra išspręstas – įrengti specialūs roletai“, – kalbėjo „Teltonikos“ atstovas spaudai Tadas Markevičius.

REKLAMA
REKLAMA

T. Markevičius taip pat atsiuntė nuotrauką, kurioje galima matyti, kad šiuo metu roletai iš tiesų yra įrengti, todėl asmenų, besinaudojančiu tualetu, privatumas yra užtikrintas. 

Planuoja įdarbinti šimtus asmenų

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad naujame „Teltonikos„technologijų centre gaminama 4G ir 5G mobiliojo ryšio įranga, elektromobilių įkrovimo stotelės, telemedicinos prietaisai, įskaitant dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatus ir prieširdžių virpėjimus atpažįstančias išmaniąsias apyrankes, bei kiti išmaniųjų technologijų įrenginiai, o per artimiausius dvejus bendrovė planuoja įdarbinti apie 500 darbuotojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar spalį atidarymo renginyje kalbėjusios premjerė Ingrida Šimonytė sakė, kad didelę pridėtinę vertę kurianti lietuviško kapitalo investicija yra ne tik milžiniškas postūmis regionui, bet ir įkvepiantis pavyzdys dėl karo Ukrainoje investicijas į šalį sulėtinusiam užsienio kapitalui.

„Tokie, kaip šis „Teltonikos“ įgyvendintas projektas, rodo, kad Lietuva yra saugi ir ilgalaikėms investicijoms patraukli šalis“, – renginyje kalbėjo premjerė.  

REKLAMA

Ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės anksčiau teigė, kad technologijų centras Molėtuose rodo, kaip greitai turint gerą idėją galima plėstis ir augti.  „Iš tiesų „Teltonika“ Lietuvos vardą garsins ne tik Molėtuose, Vilniuje, bet jis girdimas ir pripažįstamas nuo Sidnėjaus iki Toronto, nuo Tokijo iki Meksiko, ir aš labai linkiu įmonei toliau tęsti tuos darbus“, – renginyje sakė ministrė.

REKLAMA

„Teltonikos“ savininkas verslininkas Arvydas Paukštys sakė, kad grupei plėstis Vilniuje nebebuvo vietos, todėl nuspręsta tai daryti  Molėtuose.

„Mes Liepkalnyje („Teltonikos“ gamykloje Vilniuje – BNS) neturėjome tiek ploto, kad galėtume vystyti savo didžiuosius projektus, todėl pagalvojome, kad gal ir visai nieko būtų atkirpti kokius 500 darbo vietų ir atvežti jas į Molėtus“, – centro atidaryme kalbėjo A. Paukštys. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kartu pagalvojau, kad tai yra labai didelė rizika, nes čia yra aukštosios technologijos. Čia yra didelė avantiūra atvažiuoti į kaimą ir ieškoti elektronikos specialistų, (...) bet galiausiai ne iš karto, o po kelių metų ryžomės čia pastatyti naują pastatą“, – pridūrė verslininkas.

Anot darbą sostinėje į Molėtus iškeitusio „Teltonikos“ technologijų centro vadovo Pauliaus Rutkausko, naujajame centre dirbs šio regiono žmonės.

REKLAMA

„Pirmadienį į 11 tūkst. kvadratinių metrų gamyklą ateis dirbti 150 Molėtuose, Utenoje ir jų apylinkėse gyvenančių darbuotojų. Mūsų planas yra, kad per ateinančius dvejus ji užsipildytų pilnai – tai yra čia dirbtų apie pusę tūkstančio darbuotojų“, – tąkart sakė P. Rutkauskas.

Anot jo, centro darbuotojų darbo užmokestis bus toks pats, kaip ir kitose „Teltonikos“ gamyklose Lietuvoje – apie 4 tūkst. eurų iki mokesčių.

REKLAMA

Centro statybos pradėtos šių metų sausį. Jame, be gamybos padalinio, yra administraciniai ir gaminių projektavimo biurai bei laboratorijos. Kitąmet „Teltonika“ Vilniuje, Liepkalnyje, ketina pradėti statyti 65 tūkst. kv. metrų bendro ploto laboratorijų ir biurų kompleksą „Teltonika High-Tech Hill“, taip pat elektronikos gamyklą su 700 darbo vietų. Į projektą bendrovė per trejus metus ketina investuoti virš 220 mln. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pernai vasarą Saltoniškių gatvėje Vilniuje pradėtos 26 mln. eurų vertės grupės pagrindinės būstinės statybos.

A. Paukštys BNS yra teigęs, kad „Teltonika IoT Group“ iki 2030 metų į lustų gamybos pramonę ir kitus projektus Lietuvoje planuoja investuoti apie 3,7 mlrd. eurų. 99,5 proc. „Teltonikos IoT Group“ akcijų priklauso A. Paukščiui. A. Paukščio kontroliuojama „Teltonika IoT Group“ 2021 metais gavo 206,1 mln. eurų konsoliduotų pajamų – du kartus daugiau nei 2020 metais, jos grynasis pelnas išaugo 3,4 karto iki 39 mln. eurų.

Daugiau kaip 95 proc. grupės produkcijos eksportuojama į 160 pasaulio šalių, o pagrindinė rinka išliko Europa (du trečdaliai visų pajamų). 90 proc. pajamų gauta iš transporto valdymo ir kontrolės bei industrinių maršrutizatorių įrangos pardavimų.  

Roletai labai gerai,ypač jei pamirštum popierių.
runkeliams nesuprast laisves israiskos
Ko cia nuostabaus, juk reikia, kad ir kiti pamatytu tavo grozybes, juk einame prie to, kad bus bendri tualetai, tik dar truksta bendru pirciu ir tai turbut neuzkalnu juk turim ismintinga zmogaus teisiu gyneja seime
Isvada tai reikia igyvendinti nedelsiant, pradedant seimu ir vyriausybe, tegul parodo savo tolerancija
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų