Nors dažnai skausmingos procedūros, bet dar dažniau jos gyvybiškai reikalingos. Bent jau taip apie biomedicininius tyrimus, kurie atliekami su vaikais, sako specialistai. Teigiama, kad labai retomis ligomis ar sunkiai sergantiems nepilnamečiams kartais tai būna vienintelis būdas išgyventi.
Paaiškėjo, kad atlikti tokius tyrimus ir išsiaiškinti, kokie gi medikamentai tinka sergantiems konkretaus amžiaus vaikams - Lietuvoje misija beveik neįmanoma. Tam, kad vaikas taptų bandomuoju triušiu, bet būtų išgelbėta jo gyvybė, reikia nueiti biurokratinius kryžiaus kelius.
„Visi tyrimai prieš tai pereina aiškias patikras, tai yra gauna prieš tai Lietuvos bioetikos leidimą, pirmiausia pažiūrima į tyrimą, ar jis yra etiškas. Ar galima tokį tyrimą atlikti. Jeigu tai tyrimas su vaistais, tai Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba vertina to vaisto saugumą ir viską išnagrinėja“, - aiškina Santariškių Pediatrijos centro vadovė Augustina Jankauskienė.
Tuomet dar reikia vaiko sutikimo bei tėvų leidimo. Galiausiai net ir gavus abiejų tėvų sutikimą, prireikia savivaldybės vaiko teisių apsaugos skyriaus specialisto pritarimo.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.