Sveikos gyvensenos tyrinėtoja Guoda Azguridienė naujai išleistoje knygoje „Kosmetika: ką mes darome su ja, o ji su mumis“ analizuoja, kas slepiasi kosmetikos sudėtyje, ar išties natūralūs produktai, kuriuos tepame ant savęs, yra tokie nekalti, o galbūt tai – vien nafta ir chemija?
Autorė pasakoja, jog tyrinėti šią sritį ją įkvėpė išpopuliarėjusi natūralumo idėja, kuomet daugelis skalbiasi gaminantys „žalius“ produktus, o paprastam žmogui atskirti, kur yra tikras natūralumas, o kur po gražia reklama paslėpta chemija, tampa sudėtinga.
Žalingas plaukų dažymas
Knygos pristatyme dalyvavęs kirpėjas ir stilistas, dar kitaip vadinamas, vienintelės „žalios“ kirpyklos Lietuvoje bendraįkūrėjas Mikhailas Kodesnikovas teigė taip mylintis savo darbą ir nuolat galvojantis, kaip jį paversti dar geresniu, kad pasiryžo neįtikėtiniems profesiniams pokyčiams, kuriuos paskatino taip pat pritarimas natūralioms kosmetinėm priemonėms.
„Ėmiau domėtis ir analizuoti visų produktų sudėtis, su kuriais dirba kirpėjai, o priemonių daug bei įvairių, juk kiekvienam klientui prieš kirpimą reikia išplauti plaukus, vėliau juos dažyti ar kitaip atnaujinti. Vis dėlto, aš pasakiau, jog to nedarysiu“, – tvirtino kirpėjas.
Pradėjus detaliai analizuoti produktų sudėtis, stilistui dingo noras dirbti su bet kokiomis kirpėjams įprastomis priemonėmis plaukams, kadangi jose galima rasti begalę kenksmingos chemijos, kuri, be abejo, žaloja sveikatą.
„Ypač kenksmingas yra visų plaukų dažymas, kada net galvos oda padengiama cheminėmis medžiagomis, o juk dažytis plaukų einama dažnai. Be abejo, yra ir natūralesni plaukų dažai, kurie gali puikiai atlikti savo darbą, jie sugeba padengti tik dalį plauko, kas iškart sukuria natūralesnį ir, manau, kur kas gražesnį efektą, nei įprasta chemija“, – sako Mikhailas Kodesnikovas.
Kirpėjo nuomone, kuo daugiau plaukuose lieka asmenybės, tuo gražiau žmogus atrodo ir net lyginant natūralia kosmetika bei plaukų dažais pasipuošusias moteris su įprastas chemines priemones naudojančiomis – skirtumai akivaizdūs.
Žilų plaukų nereikia slėpti?
Pasak kirpėjo, šiandien taip pat populiarus yra tik plaukų galų dažymas ir tai kur kas sveikesnis pasirinkimas, nei dažyti visus plaukus.
„Svarbiausia, kad pasirinkus dažyti tik plaukų galus yra nedažoma pati galva, kas mums labiausiai ir kenkia. Be to, dažant plaukų šaknis įprastais cheminiais dažais, plaukai tampa negyvi, kadangi juose nebevyksta medžiagų apykaita. Žinoma, vieni nudažyti plaukai gali atrodyti mažiau gyvybingi, kiti daugiau, tačiau akivaizdu, kad bet kokiu atveju šiuo pasirinkimu kenkiama sau“, – teigia vyras.
Paklausus kirpėjo, kaip jam pavyksta įtikinti moteris, turinčias žilus plaukus, jų nesidažyti, specialistas atsako, jog su šiuo iššūkiu tenka susidurti kasdien.
„Labai didžiuojuosi savo mama, kuri turi ilgus, storus, nuostabaus grožio pražilusius plaukus, tačiau jai atsisakyti plaukų dažymo buvo labai sudėtinga, ji savęs be to neįsivaizdavo. Visgi, žinodamas viso to žalą, ją pradėjau įtikinėti ir kartoti, kaip noriu matyti jos natūralumą. Mačiau, kad pasaulyje žili plaukai tampa populiaru, jai apie tai pasakojau, tačiau akcentavau, kad ir tokie natūralūs plaukai reikalauja nuolatinės priežiūros, švaraus ir gražaus kirpimo“, – kalbėjo vyras.
Mikhailas Kodesnikovas atskleidžia, kad šiais metais nusprendė atsisakyti klientams dažyti plaukus, tačiau pastebi, kad salone, kuriame dirba, dažymas yra labai populiarus.
Vyras aiškina, kad šiandien daugelis įpratę susikurti sau socialinį statusą bandant pakeisti savo bruožus bei asmenybę. Įprasta manyti, kad jei pradėjai žilti, tau būtinas plaukų dažymas, tačiau kirpėjas tikisi, kad ilgainiui žmonės išdrįs atkleisti būtent savo natūralią asmenybę.