Elektroniniu būdu su dviem didžiosiomis JAV bendrovėmis (teismo dokumente jos nėra įvardijamos, tačiau viena jų yra vadinama „tarptautine technologijų bendrove, kuri specializuojasi interneto sferos paslaugomis, o jos pagrindinė būstinė yra JAV“, o apie kitą rašoma, kad tai yra „tarptautinė korporacija, kuri teikia socialinių tinklų paslaugas“) susisiekęs 48-ių lietuvis, anot JAV teisėsaugos, sugebėjo jų darbuotojus įtikinti pervesti jam į įvairias specialiai tam sukurtas sąskaitas dešimtis milijonų dolerių.
Leidinys „Ibtimes“ praneša, kad E. Rimašauskas buvo suimtas Lietuvoje praėjusią savaitę. Pasak leidinio, 2013-2015 metais jis sukūrė ir įgyvendino didžiulę klastotų dokumentų, susirašinėjimų ir bankinių pavedimų sistemą, į kurios pinkles ir įkliuvo dviejų JAV bendrovių atstovai.
Perspėjimas JAV bendrovėms
„Evaldas Rimašauskas, būdamas kitoje pasaulio pusėje, nusitaikė į tarptautines interneto bendroves bei apgaulės būdu privertė šios atstovus ir darbuotojus pervesti daugiau nei 100 mln. dolerių į jam priklausančias sąskaitas. Ši byla turėtų pasitarnauti kitoms bendrovėms – net ir labiausiai išsivysčiusioms – kaip perspėjimas, kad jos taip pat gali tapti internetinių sukčių aukomis,“ – pareiškė JAV kaltintojas šioje byloje Joonas H Kimas.
FTB pareigūnas Williamas F. Sweeney Jr. teigė, kad E. Rimašauskas sukūrė visą sukčiavimo ir susirašinėjimo schemą. „Jis veikė itin sėkmingai, išgaudamas daugiau nei 100 mln. dolerių, kuriuos jis pervedė į įvairius bankus visame pasaulyje,“ – cituojamas jis. Ar pavyko susigrąžinti pavogtus pinigus, nepranešama.
E. Rimašauskas yra kaltinamas sukūręs padirbtus įmonių blankus, bankinių pavedimų išrašus ir eilę kitų oficialių dokumentų. Yra žinoma, kad gautas lėšas jis pervesdavo į Latvijos, Kipro ir kitų šalių bankus.
Nepaisant to, kad jo sukurta apgaulės schema sulaukė neįtikėtinos sėkmės, vyras nebuvo pasirengęs tinkamai paslėpti savo pėdsakus, rašoma „Ibtimes“.
E. Rimašauskas yra kaltinamas dėl trijų pinigų plovimo epizodų, už kiekvieną iš kurių maksimali bausmė yra 20 metų ir, taipogi vyrui pateiktas kaltinimas dėl internetinio sukčiavimo.
Sulaikytas kovo 16 d.
Vykdant teisinės pagalbos prašymą, buvo atlikti tam tikri proceso veiksmai, įtariamas asmuo buvo sulaikytas šių metų kovo 16 d. Išnagrinėjęs Vilniaus apygardos prokuratūros prašymą Vilniaus m. apylinkės teismas kovo 17 d. leido E. R. suimti 1 mėnesio laikotarpiui šio asmens ekstradicijos byloje.
Vadovaujantis tarptautine sutartimi su JAV, sulaikius įtariamąjį per du mėnesius turėtų būti pateiktas oficialus dokumentų paketas dėl šio asmens ekstradicijos. Gavus šiuos dokumentus bus spendžiama, ar yra pagrindas kreiptis į teismą prašant patenkinti užsienio valstybės prašymą dėl asmens išdavimo tolesniam baudžiamajam persekiojimui šioje šalyje.