Rasa, jau kelerius metu populiarinate sąsagas Lietuvoje – jūsų asortimentas labai platus – nuo jaunatviškų, esktravagantiškų sąsagų iki klasikinio dizaino sąsagų tiek vyrams, tiek moterims. Kodėl nusprendėte dar siūlyti ir sąsagas iš tokio netradicinio metalo – titano?
Prieš trejus metus, keliaudama po Italiją, kaip visuomet laisvu laiku užsukau į juvelyrikos studiją ir ten pamačiau papuošalus ir aksesuarus iš titano. Akys sužibo iš karto! Taip pradėjau į Lietuvą vežti titanines sąsagas – klientai labai greitai jomis susidomėjo, vis dažniau tokių sąsagų paprašydavo vestuvėms ar krikštynoms. Titanines sąsagas galima ir graviruoti – tą taip pat labai mėgsta lietuviai. Bet po kiek laiko supratau, kad man neužtenka tik parduoti tas sąsagas – norėjau pati pamatyti visą gamybos procesą ir pradėti naują bendradarbiavimą į Lietuvą atvežant jau ne tik sąsagas.
Nuvykote į Valenciją, atsistojote priešais studijos duris ir pareiškėte, kad norite, jog kuo daugiau lietuvių išvystų papuošalus iš ateities metalo?
Na, ne visai taip, bet esmė panaši (juokiasi, red. past.). Nuvykau į „Sologioia“ juvelyrikos namus, kur susipažinau su vyriausiuoju juvelyru Antonio. Tai – šeimos verslas. Antonio žmonos Franceskos šeima – taip pat juvelyrai. Antonio gamina papuošalus iš tauriųjų metalų ir akmenų. Titaną jis atrodo neseniai, bet taip susižavėjo, kad sukūrė net naują gaminių tik iš ateities metalo liniją ir ją pavadino „Sologioia“ – italų kalboje šis žodis reiškia „tik džiaugsmas“.
Vis paminite, kad titanas – ateities metalas. Ar ir papuošalai iš titano dvelkia futurizmu?
Ne, nebūtinai. Taip, tai jaunatviško, išskirtinio stiliaus papuošalai, bet šis stilius puikiai derinamas su klasikinėmis formomis ir medžiagomis, tarkime, medžiu. Prie titano puikiai dera laukinė vyšnia, alyvmedis, zebramedis iš Centrinės Afrikos, bubinga (šios medienos diapazonas nuo rausvos raudonos iki tamsesnės rausvos rudos su tamsesniais violetiniais ar juodais dryžiais), bukas, sandalmedis.
Ar pati pamatėte kaip gaminamos titaninės sąsagos ar kiti papuošalai?
Taip, teko stebėti visą procesą iš arti. Pirma, papuošalo idėja gimsta pirmiausia eskizu, po to eskizas perkeliamas į kompiuterį. Tada bandomasis gaminys atspausdinamas 3D printeriu, daromos korekcijos. Jeigu viskas gerai, tuomet mechaniniu būdu pjaunama forma ir atliekamas rankinis apdirbimas, šlifavimas. Titanas yra unikalus metalas – teisingai valdant jo oksidaciją (pirminė titano spalva – pilka), galima natūraliai išgauti visą vaivorykštės spalvų paletę. „Sologioia“ savo gaminius pakuoja į iš natūralaus medžio pagamintas dėžutes – kaip tikriems italams, jiems svarbi kiekviena detalė.
Taigi dabar, jūsų dėka, ne tik sąsagos iš titano, bet ir kiti papuošalai iš šio ateities metalo pagaliau pasiekė ir Lietuvą. Ar esate tikra, kad lietuviai priims tokias naujoves?
Aš tuo nė kiek neabejoju. Juk pirmosiomis sąsagomis iš titano lietuviai labai susižavėjo. Šiais gaminiais dažnai keičia sidabrinius papuošalus, taip pat, titaną dažnai renkasi ir kai yra graviruojamos sąsagos ar kitas papuošalas. Kažkodėl manoma, kad lietuviai labai susikaustę, konservatyvūs žmonės, kuriems nieko naujo nereikia. Tai netiesa. Mūsų šalies žmonės labai viskuo daug domisi, daug išmano, daug keliauja. Neabejoju, kad papuošalai iš titano suras savo vietą lietuvių namuose.