Kaip KK2 komandai pasakojo vilnietė ponia Danguolė nesenai į Lietuvą iš Anglijos ji vėl pakuojasi lagaminus į užsienį. Moteris grįžo aplankyti šeimos, vildamasi susirasti padoresnį darbą, tačiau kvalifikuotą prekių priėmimo specialistę pribloškė šalies darbdavių pasiūlymai, kurie siekė vos 670 litų atskaičius mokesčius.
Anglijoje Danguolė dirbo penkerius metus. Fabrike, pakuodama maisto produktus aštuonias valandas per parą per savaitę uždirbdavo 340 svarų sterlingų. „Bijau kažką pasakyti, nusivylimas yra katastrofiškas, aš abejoju ar čia kas nors pasikeis į gerą“, ‒ kalbėjo moteris.
Dirbti ir užsidirbti Lietuvoje galimybių ji nemato. Todėl kaip ir daugelis darbo nerandančių tautiečių dairosi darbo užsienyje, konkrečiai ‒ Skandinavijoje, mat Šiaurės šalys neseniai Rytų Europos šalims atvėrė savo darbo rinką. Anot „CV Online“ vadovės Ritos Karavaitienės, atlyginimai Skandinavijoje du kart didesni nei Vokietijoje.
Skandinavijos valstybių nepurto finansų krizės, todėl darbo rinka stabili. Atlyginimai taip pat. Kvalifikuotų specialistų uždarbiai privačiose įdarbinimo agentūrose siūlomi triskart didesni nei Lietuvoje. „Pastebėjom, kad ženkliai padaugėjo darbo skelbimų prekybos srityje: pardavėjai, konsultantai, vedėjai ir panašiai. Skelbimų yra ir juos nuolatos atnaujina, nes žmonės nėra linkę dirbti už tokius mažus pinigus“, ‒ komentavo R. Karavaitienė.
Įdarbinimo agentūros baiminasi, kad Lietuvoje nebeliks kam dirbti. Mat kvalifikuoti specialistai jau išvažinėjo, o dabar „bėga“ paprasta darbo jėga, kurios Lietuvai labai reikia. „Kai kurios įmonės net nesuvokia personalo svarbos ir jeigu vyksta taupymo rėžimas įmonėje, tai taupo personalo sąskaita. Nors turėtų būti atvirkščiai, nes taip gaunama didesnė grąžą įmonei“, ‒ pabrėžė R. Karavaitienė.
Plačiau apie darbo rinkos situaciją Lietuvoje kviečiame žiūrėti KK2 reportaže: