Vaistininkai pastebi, kad pastarosiomis dienomis padaugėjo peršalusių klientų. Pasak J. Deksnienės, tam įtakos turi ir šventinis maratonas.
„Per Naujųjų metų šventę, Kalėdas žmonės norėjo gražiai atrodyti ir galbūt kartais pasirinkdavo aprangą neatsižvelgdami į temperatūrą lauke. Šiuo metu oro temperatūra labai svyruoja – ji tai teigiama, tai neigiama – tokios sąlygos palankios peršalti, sunku pasirinkti tinkamą aprangą“, – pastebi vaistininkė.
Dar viena dažna peršalimo priežastis – šlapios kojos, todėl svarbu skirti dėmesio ir pasirinkti tinkamą avalynę.
Anot vaistininkės, nereikėtų pamiršti ir to, kad po švenčių gali būti šiek tiek susilpnėjęs imunitetas – mažiau miegojome, mažiau ilsėjomės, prieš šventes – stresas, rūpesčiai, pasiruošimas, dažnas ir daugiau dirbo, planavo užbaigti daugumą darbų iki švenčių – visa tai gali turėti įtakos sumažėjusiam organizmo atsparumui.
Leisti sau ilsėtis
Pagrindiniai peršalimo simptomai – sausas kosulys, gerklės ir galvos skausmas, sloga, bendras silpnumas, kartais – temperatūra, tačiau ji, pasak vaistininkės, įprastai nebūna labai aukšta. Aukšta temperatūra dažniau įspėja apie gripą ar koronavirusą.
J. Deksnienė atkreipia dėmesį, kad net ir tuo atveju, kai peršalote svarbu likti namuose ir kiek galima vengti kontaktų su aplinkiniais.
Svarbu atkreipti dėmesį, kad plintant įvairioms koronaviruso atmainoms dažnai vien iš jaučiamų simptomų gali būti sunku nustatyti ligą. „Net jeigu jaučiate tipinius peršalimo simptomus, rekomenduoju praėjus kelioms dienoms atlikti PGR tyrimą ir pasitikrinti, o iki tol – izoliuokitės. Jeigu kyla temperatūra ir ūmėja kosulys, ypač svarbu neatidėlioti tyrimo“, – pranešime spaudai rekomenduoja vaistininkė.
Pasak „Eurovaistinės“ vaistininkės J. Deksnienės, peršalimas gydomas atsižvelgiant jaučiamus simptomus. Peršalus farmacininkė rekomenduoja ilsėtis, vartoti daug šiltų skysčių.
„Įjunkite organizmo tausojimo režimą, atidėkite darbus, pagulėkite. Papildomai rekomenduoju vartoti vitaminų C ir D“, – pataria vaistininkė.