Pokalbio metu apie perkamiausias vaistinių prekes sutiko papasakoti vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Virgilija Bečelytė, „Eurovaistinės“ vaistininkė Gabija Kruopytė ir „BENU“ vaistininkė Deimantė Zalagaitytė.
Viršutinių kvėpavimo takų infekcijas mažinančios prekės
Vaistininkėms pradėjus analizuoti pirkėjų pirkinių krepšelius paaiškėjo, kad šiuo metu pacientai ypač dažnai serga viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, tad perka preparatus jų simptomams lengvinti.
V. Bečelytė pastebėjo, kad padaugėjo nosies užburkimą, slogą mažinančių nereceptinių vaistų pirkimai, o taip pat pastilių ir purškalų gerklės skausmui malšinti pirkimas.
„Klientai taip pat perka raumenų, galvos skausmus ir karščiavimą mažinančius vaistus, o taip pat karštus gėrimus, bendrai pagerinančius savijautą jaučiant peršalimo simptomus“, – pasakojo ji.
G. Kruopytė pastebėjo panašias tendencijas. Ji tikino, kad neretai pacientai kreipiasi dėl COVID-10, gripo ar peršalimo sukeltų simptomų.
„Dažniausiai užsukę į vaistinę ieško kombinuotų vaistų, kurie skirti karščiavimui, slogai, kosuliui, taip pat nereceptinių vaistų skausmui ir uždegimui malšinti bei termometrų“, – paaiškino vaistininkė.
Tuo tarpu D. Zalagaitytė atkreipė dėmesį, kad paskutiniu laiku vis dažniau vaistininkai susiduria ir su balterija, kuri sukelia kvėpavimo takų infekciją.
Anot jos, tai – Mycoplasma pneumoniae bakterija, kuria užsikrečia tiek vaikai, tiek suaugusieji:
„Ši bakterija gali sukelti mikoplazminę kvėpavimo takų infekciją, pasireiškiančią sausu kosuliu, neaukšta temperatūra, ganėtinai ilga, 2–3 savaičių, ligos eiga.
Be jau minėtųjų medikamentų, pacientai ypatingai ieško priemonių, kurios galėtų suvaldyti ilgai besitęsiantį kosulį: sirupų, tablečių atsikosėjimui lengvinti, čiulpiamųjų pastilių ir aliejinių purškalų, arbatų mišinių.“
Ligų nustatymo testai
Dar viena prekė, neretai nugulanti pirkėjų krepšeliuose – ligų identifikavimo testai. Šie reikalingi tam, kad klientai galėtų išsiaiškinti, su kokia liga tenka kovoti.
„Daugėja įsigyjančių receptinių antivirusinių vaistų, kombinuotų gripo ir koronaviruso testų“, – pasakojo V. Bečelytė.
G. Kruopytė taip pat atkreipė dėmesį į testus. Anot jos, neretai į vaistines užsukę pacientai skundžiasi kosuliu, sloga ir karščiavimu, tačiau tiksliai nežino, kuo serga.
Ji pasakojo, kad dėl to šalia nereceptinių vaistų jie renkasi įsigyti kombinuotus SARS-COV-2 ir gripo (A+B) antigenų testus, leidžiančius savarankiškai namuose pasitikrinti, ar žmogus neserga minėtomis virusinėmis ligomis.
„Visgi, po švenčių sulaukėme didelio kiekio žmonių, kurie atvyksta pas mus jau su gydytojo išrašytu receptu vaistams, skirtais gripo ar COVID-19 gydymui“, – pridėjo ji.
Panašias tendencijas įžvelgė ir D. Zalagaitytė, tačiau ji pasakojo, kad be gripo ir COVID-19 testų, neretai klientai perka ir C-reaktyvinio baltymo bei streptokoko testus.
Papildai ir antibiotikai
Populiarumo viršūnėse taip pat išlieka ir dar dvi prekės – antibiotikai, kurie vis dar yra plačiai perkami ir naudojami bei papildai, skirti sustiprinti organizmą.
V. Bečelytė atkreipė dėmesį, kad klientai renkasi plataus spektro veikimo antibiotikus, kurie yra skirti infekcijoms, įskaitant plaučių uždegimą, gydyti.
„Antibiotikus ir kitus stipraus poveikio vaistus vartojantys pacientai dažnai kartu įsigyja ir gerųjų žarnyno bakterijų. Gydytojai ir vaistininkai jas rekomenduoja vartoti, siekiant sumažinti šalutinį vaistų poveikį žarnynui ir pastiprinti žarnyno mikroflorą.
Besirūpinantys organizmo stiprinimu žiemą taip pat įsigyja žuvų taukų ar išgrynintų omega-3 riebiųjų rūgščių, įvairių formų vitamino C preparatų, magnio maisto papildų“, – paaiškino ji.
D. Zalagaitytė taip pat pastebėjo panašią tendenciją perkant imunitetą stiprinančius papildus. Ji pridėjo, kad be įprasto vitaminų D, C preparatų pirkimo, pacientai perka ir omega-3 riebalų rūgštis ir cinko preparatus.
„Taip pat domimasi beta gliukanais, palaikančiais tinkamos imuninės sistemos veiklą ir padedančiais efektyviai kovoti su infekcijomis“, – sakė ji.
Specialistė pridėjo, kad neretai renkamasi įsigyti ir nervų sistemai raminti skirtų papildų bei nemigai skirtų priemonių.
„Šiuo metu populiarūs taip pat yra papildai nervų sistemai raminti, nervinei įtampai mažinti, nerimui ir padidėjusiam dirglumui valdyti. Žmonės įsigyja raminamųjų preparatų su valerijonu, melisa, apyniais, pasiflora.
Žmonės, besiskundžiantys miego sutrikimais, negalėjimu užmigti arba pabudinėjimais naktį, ieško melatonino preparatų“, – atskleidė D. Zalagaitytė.
Kitos populiarios prekės
Įdomu tai, kad prakalbus apie kitas vaistinėse šiuo metu populiarias prekes, buvo galima išgirsti tiek apie sveikatai, tiek apie grožiui reikalingas prekes.
G. Kruopytė pasakojo, kad šiuo metu pastebi žmones, kurie susiduria su įvairiomis traumomis dėl paslydimų lauke, tad ieško priemonių, galinčių padėti.
„Šie žmonės skundžiasi traumomis, tokiomis kaip sausgyslių, raiščių, sąnarių, raumenų patempimai, sumušimai. Dėl to jie nori įsigyti tepamus arba geriamus nereceptinius vaistinius preparatus skausmui malšinti, uždegimui slopinti bei patinimui mažinti“, – aiškino ji.
Tuo tarpu V. Bečelytė atkreipė dėmesį į odai skirtos kosmetikos pardavimus, kuri taip pat nepraranda savo populiarumo.
Anot jos, šiuo metu iš parduotuvių lentynų yra šluojamos priemonės su šlapalu, glicerinu, hialurono rūgštimi bei pantenoliu.
„Žiemą visada išauga ir odą maitinančios bei drėkinančios kosmetikos pardavimai“, – teigė ji.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!