ES darbo sąlygų tyrimas parodė, kad intensyvėjant darbo tempui europiečiai kaskart vis labiau patiria stresą. Lietuviai ir latviai ES mano dirbantys mažiausiu ritmu, tačiau labiau nepatenkinti darbu už juos yra tik bulgarai, graikai ir rumunai, pranešė „Verslo žinios“.
Dubline (Airijoje) įsikūrusio Europos darbo ir gyvenimo sąlygų gerinimo fondo užsakymu buvo atlikta daugiau nei 30 tūkst. darbuotojų apklausa Europos šalyse.
Iš apklausos rezultatų paaiškėjo, kad 6 iš 10 Europos darbuotojų yra patenkinti savo darbo sąlygomis. Analizė parodė, kad mažėjant darbo valandoms intensyvėja darbo ritmas. Didžiausią stresą pagal reikalaujamą darbo greitį ir galutinius terminus darbe patiria 85 proc. švedų, po jų iš karto eina jų kaimynai suomiai – 77 proc. Vidutiniškai ES stresą darbe patiria 59 proc. žmonių.
Labiausiai atsipalaidavę dirba lietuviai ir latviai - stresą darbe patiria tik 27 proc. abiejų šalies gyventojų.
Nesaugiausiai darbe jaučiasi graikai (68 proc.), portugalai (65 proc.) ir latviai (64 proc.). Daugiau nei pusė lietuvių (52 proc.) taip pat teigė, kad darbas kenkia jų sveikatai.
Labiausiai savo darbu yra patenkinti danai (93,4 proc.), po jų eina britai (92,7 proc.) ir olandai (89,2 proc.). Lietuvoje savo darbu džiaugiasi 67 proc. žmonių, tuo tarpu ES vidurkis yra 62 proc. Mažiau už lietuvius patenkinti yra bulgarai ir graikai, o labiausiai nepatenkinti savo darbu - rumunai (56 proc.). Lyginant su ankstesniais analogiškais tyrimais, pasitenkinimas darbu ES mažėja.