• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos gyventojai už dujas šiuo metu priversti mokėti maždaug trečdaliu brangiau nei jos kainuoja rinkoje. Taip nutiko, nes „Ignitis“ užsipirko brangių dujų. Bendrovė perka jas ir kitiems metams beveik 50-čia procentų aukštesne kaina nei dabar yra rinkoje. 

Lietuvos gyventojai už dujas šiuo metu priversti mokėti maždaug trečdaliu brangiau nei jos kainuoja rinkoje. Taip nutiko, nes „Ignitis“ užsipirko brangių dujų. Bendrovė perka jas ir kitiems metams beveik 50-čia procentų aukštesne kaina nei dabar yra rinkoje. 

REKLAMA

Šalia Šiaulių, Kairiuose, gyvenanti senjorė Gėnė džiaugiasi šilta rudens pradžia ir apie artėjantį šildymo sezoną net pagalvoti nenori. Moters namuose dujinis šildymas, o kainos kandžiojasi.

Lietuviai priversti mokėti vieną didžiausių kainų regione, mat centralizuoto dujų tiekimo gyventojams monopolininkė bendrovė „Ignitis“ šiems metams dujų užsipirko už pernykštę triskart didesnę kainą nei jos šiuo metu kainuoja rinkoje.    

„Užpernai buvo pigesnės, buvo geriau. Pernai buvo brangesnės, šiemet tas pats turbūt bus“, – sako senjorė Gėnė.    

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu gyventojai, dujas naudojantys šildymui ir karšto vandens ruošimui, už kiekvieną kubinį metrą priversti mokėti po beveik 90 centų. Pasak energetikos eksperto Vidmanto Jankausko, gyventojai už dujas šiuo metu permoka po maždaug 20–30 centų už kiekvieną kubinį metrą.    

REKLAMA

„Būtų 60–70 centų vietoje dabartinių 87 ct. Mažiau 70 centų ir nereikėtų valstybės paramos bei dar mažiau mokėtume“, – teigia V. Jankauskas.    

Už dujas permoka ne tik gyventojai, bet ir vyriausybė – iš biudžeto pažadėjo apie 55 mln. eurų kompensacijų „Igničiui“, mat gyventojai esą apmoka tik apie 60 proc. dujų kainos.    

REKLAMA
REKLAMA

„Nėra kuo džiaugtis, dujas vartotojams pardavinėjome už didžiausią regione kainą. Būdas stabilizuoti kainas buvo viešieji pinigai – kompensacijos iš biudžeto“, – sako Seimo narys, socialdemokratas Gintautas Paluckas.     

Bendrovė „Ignitis“ teisinasi, kad pernai užsisakė dujų aukšta kaina tvyrant įtampai dėl galimo jų deficito ir dar didesnio brangimo. Kiek šių dujų gyventojams jau pardavė, o kiek dar liko, nuo visuomenės dabar slepia ir į klausimą tiesiai neatsako. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Įsigyti kiekiai šiam pusmečiui iki metų galo, jų užteks buitiniams vartotojams. O kitų metų kainos fiksavimas naudojantis finansinėmis išvestinėmis priemonėmis ir dujų pasidėjimo saugykloje paslauga vyksta šiuo metu“, – tikina „Ignitis“ atstovė Laura Beganskienė.   

Šiemet įtampa Europos dujų rinkoje atslūgo, dujų saugyklos artėjant žiemai beveik užpildytos, tad ir „Ignitis“ nusprendė jau užsitikrinti bent 20 proc. kitų metų pirmojo ketvirčio dujų kiekio gyventojams. Latvijos Inčukalnio dujų saugykloje rezervavo penktadalį teravatvalandės dujų po 52 eurus už megavatvalandę. Tokia dujų kaina esą prognozuojama rinkoje artėjančią žiemą, nors šiandien jos kainuoja trečdaliu pigiau.    

REKLAMA

„Planuojama kaina 52 Eur/MWh, tai esame įsigiję naudodamiesi finansinėmis išvestinėmis priemonėmis, užfiksavę galimą kainą, maždaug 20 proc. reikalingo poreikio pirmam ketvirčiui“, – sako L. Beganskienė.    

„Ignitis“ jau nuteikia gyventojus pasiruošti ir kitų metų pirmąjį pusmetį mokėti panašią kainą už dujas kaip dabar, na, o iš biudžeto kompensacijų esą nebeprireiks.    

REKLAMA

„Ką šiandien moka vartotojas po visų kompensacijų, ką fiksavome, tikėtina, leis atsisakyti kompensacijų ir nepablogins situacijos vartotojams per tarifą“, – tvirtina L. Beganskienė.

Šiaulietės Gėnės, kuri prieš trejus metus už dujas mokėjo triskart pigiau, tokios žinios neguodžia.   

„Už sausį šiemet buvo 142 eurai, praeitų metų gruodį 158 eurai“, – sako senjorė.   

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kainos nėra normalios, įmonė neturėtų stengtis pripratinti mus prie aukštų kainų. Jos aukštos“, – teigia G. Paluckas.    

Užsitikrinusi penktadalį dujų kiekio stabilia kaina iš Inčukalnio saugyklos, „Ignitis“ žada ir kitas dujas gyventojams pirkti rinkos kaina pagal specialią matricą, kuri nustatys, kokį kiekį ir kokia kaina pirkti.

Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

tv3.lt

O už ką Lietuvos žmonės nepermoka? Net, galimai, už orą yra paslėptas mokestis. Baudos, palūkanos, maistas ir vardink kelis metrus ant popierio. Niekur taip nėra ir niekur nėra taip nekenčiamas žmogus. Verkti norisi nuo gyvenimo "gerovėje"!
Labai graudu. Ignitis kažkam labai gerą biznį suka. Kodėl visi tyli?
Už ką tik tie lietuviai nepermoka: už dujas, už elektrą, už paskolas, už maistą, už avalynę, aprangą ir tt. Drožia tą lietuvį kas tik netingi, o tas vistiek savo budelius į valdžią renka.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų