Kaip pasakoja Alytuje su šeima gyvenanti Ilona, laišką iš Prancūzijos moteris gavo dar praeitą savaitę. Tačiau ši bauda moteriai sukėlė daugybę įtarimų, todėl ji iš karto nusprendė garsiai apie tai paskelbti internete bei perspėti kitus.
Įtarimų sukėlusi bauda
„Gal kas nors dar gavote laišką iš pačio Paryžiaus? Mes gavome. Niekada tas automobilis nebuvo Prancūzijoje. Skambinome į policiją, prašė dalintis socialiniuose tinkluose. Neskubėkite panikuoti ir mokėti“, – socialiniame tinkle rašė moteris.
Alytiškė bandė kreiptis ir į Alytaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, tačiau jie rekomendavo moteriai kreiptis būtent į tos šalies policiją.
„Policija sakė aiškintis patiems su Prancūzija. Nepriėmė ir pareiškimo“, - paaiškina moteris.
Paklausus, ar šeima neišsigando ir nepervedė pinigų į nurodytą Prancūzijos sąskaitą, moteris tik patikino, kad baudos ji tikrai nemokėjo, o paskelbus apie tai internete, atsirado ir kitų žmonių, kurie taip pat buvo gavę tokio pobūdžio baudas iš Prancūzijos.
„Man rašė dar keli asmenys, kurie taip pat gavo laiškus. Yra žmonės, kurie jau du kartus mokėjo, o dabar gavo ir trečią laišką“, – sako ji.
Nurodyta markė ir valstybinis numeris
Internautų dėmesį pritraukė tai, kad laiškas yra parašytas lietuvių kalba. Pranešime apie pažeidimą yra surašyta išsami situacija apie pažeidimą, nurodyta transporto priemonė ir markė su tiksliu valstybiniu numeriu.
Minėtame laiške aiškinama, kad motorinės transporto priemonės vairuotojas viršijo greitį iki 20 km/h. Šalia rašoma, kad didžiausias leistinas greitis kelyje – 70 km/h, o transporto priemonės užfiksuotas greitis – 84 km/h.
Laiške nurodomas ir pažeidimo laikas – 2018 birželio 3 diena. Įvardijamas ir matavimo taškas, kryptis bei baudos sumos:
„Sumažinta bauda, jeigu sumokėsite per 45 dienas, skaičiuojant nuo rugsėjo trečiosios – 45 eurai. Vienkartinė bauda, jeigu sumokėsite nuo 47 iki 76 dienų, skaičiuojant nuo rugsėjo trečiosios – 68 eurai. Padidinta bauda, jei nesumokėsite arba nesikreipsite dėl pranešimo per 76 dienas, skaičiuojant nuo rugsėjo trečiosios – 180 eurai“.
Lietuvos policija negali padėti
Susisiekus su pačia Alytaus apskrities policijos atstove Kristina Janulevičiene, moteris patikino tai, ką minėjo ir pati Ilona – dėl tokių laiškų reikia kreiptis į Prancūziją.
„Tokiu atveju moteris turėtų raštiškai kreiptis nurodytu adresu į Prancūziją. Iš laiškų panašu, kad jie yra yra tikrai oficialūs. Lietuvos policijai jai negali padėti niekuo. Pareigūnai neminėjo, kad būtų sulaukę panašių atvejų“, – komentuoja K. Janulevičienė.
Paklausus, ar tokie laiškai negalėtų būti naujas būdas pasipelnyti sukčiams, K. Janulevičienė tik patikino, kad tokių atvejų Alytaus apskritieji nebuvo užfiksuota.