Juos bandoma integruoti, nors pabėgėlio statuso jie dar nė neturi. Vidaus reikalų ministras užsimena, kad pabėgėlių priėmimą gali tekti stabdyti.
Lietuva apsižiojo daugiau nei gali sukramtyti. Bent taip atrodo pasižvalgius po pabėgėlių centrą Rukloje. Jis turėjo veikti kaip konvejeris – priimti pabėgėlius, juos adaptuoti ir išsiųsti į savivaldybes. Tačiau krumpliaračiai nustojo suktis ties pirmuoju posūkių. Į Lietuvą atvežti 174 pabėgėliai.
Dauguma jų vis dar gyvena Rukloje, o įsipareigojimo priimti dešimt kart daugiau pabėgėlių laikrodis tiksi.
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė kamuolį sviedžia atgal.
Dėl to, kad pabėgėlių centras sausakimšas, pasak vidaus reikalų ministro, gali tekti apskritai stabdyti pabėgėlių priėmimą.
Rukloje šiuo metu gyvena 180 žmonių, nors centras, pagal higienos normas, gali talpinti tik 120. Kalbos apie naujų atvykėlių priėmimą jau esą nebegali būti.
Iš pradžių svarstyta pabėgėlių perteklių iš Ruklos perkelti į Užsieniečių registracijos centrą Pabradėje. Čia gyvena sieną nelegaliai kirtę imigrantai, kurie taip pat siekia pabėgėlio statuso. Tad bent jau teisiškai yra lygiaverčiai atsivežtiems pabėgėliams. Tačiau sąlygos centre kur kas griežtesnės nei Rukloje. Centras labiau primena atvirą koloniją nei viešbutį, kaip yra Rukloje. Todėl nuspręsta, kad tai atrodytų negražiai prieš partnerius Europoje. Be to, centras Pabradėje, turintis 88 vietas, taip pat perpildytas.
Dėl griežtesnės atvykėlių kontrolės kyla mažiau konfliktų ir tarp centro gyventojų bei vietinių.
Lietuva per 1000 pabėgėlių įsipareigojo priimti iki kitų metų pabaigos.
Plačiau apie tai TV3 reportaže