Verslininkė pasakojo, kad nusprendus pradėti savo verslą, ji susidūrė su beveik visur užvertomis durimis. Nors šiai dienai kai kurios D. Jankuvienės pastangos jai pačiai atrodo juokingos, pradedantieji verslininkai, jos teigimu, šalyje turėtų būti vertinami labiau, jiems turėtų būti skiriama daugiau dėmesio.
Pašnekovės teigimu, tokios organizacijos kaip „Versli Lietuva“ ar „Verslo angelai“ labiau investuoja į konservatyvius verslus negu į informacines technologijas, tad šios srities lietuvių verslininkams nuo to tik sunkiau įsitvirtinti rinkoje.
„Verslo angelai yra tie patys investuotojai, kuriems reikia prisistatyti ir reikia mokėti tai padaryti. Lietuvos verslo angelai labiau investuoja į konservatyvius verslus negu į informacines technologijas“, - Žinių radijo laidoje „Atviras pokalbis“ teigė D. Jankuvienė.
„Viešojoje erdvėje daug kalbama, kad reikia skatinti inovacijas. Sakoma: tai lietuviai nekuria, tai tegu lietuviai kuria inovacijas. Dabar aš galiu pasakyti, kad žinau, jog yra labai daug kuriančių lietuvių, bet jas sukurti yra vienas dalykas, komercializuoti – visai kitas. Investicijų pritraukimas į lietuviškas įmones, mano nuomone, turėtų būti daromos lygiagrečiai tokių organizacijų kaip „Investuok Lietuvoje“, - tikino pašnekovė.
Labai gerai, kad ateina kitos kultūros, kurios investuoja į Lietuvą, atidaro čia savo padalinius, pavyzdžiui, „Barclays“, „Western Union“. Viskas, pašnekovės nuomone, čia labai gerai.
„Bet tai neskatina lietuviškų inovacijų. Čia yra du aspektai: mes gauname mokesčius, jie atneša kultūrą, moko mūsų žmones. Tačiau tam tikra prasme tie, kurie dirba „Barclays“ yra emigravę, jie nedirba Lietuvos įmonėms, nekuria lietuviškų inovacijų. Jie aptarnauja pasaulį.“
Pašnekovės manymu, „Investuok Lietuvoje“ turėtų skatinti domėjimąsi investuoti į lietuviškas įmones.