Pasak FNTT, ikiteisminis tyrimas dėl 31-erių klaipėdiečio Sauliaus Budrio pradėtas 2014-aisiais, tačiau vyras su šeima netrukus išvyko į JAV. Manoma, kad šiuo metu suimtas vyras yra apgaule išviliojęs pinigų iš daugiau asmenų, todėl pareigūnai prašo atsiliepti nukentėjusiuosius.
Per ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad S. Budrys, dirbdamas jau bankrutavusios bendrovės „Orfis“ Klaipėdos padalinio vyriausiuoju vadybininku, galėjo pasisavinti šios įmonės statybinių medžiagų.
Tuo pat metu dirbdamas vadybininku kitoje taip pat jau bankrutavusioje Klaipėdos bendrovėje „Adonas“ jis galėjo pasisavinti bendrovei priklausančias pinigines lėšas. Be to, išsiaiškinta, kad S. Budrys apgaule iš kelių fizinių asmenų gavo avansu pinigus už prekes, kurių pirkėjams nepateikė.
Dar 2014 metų vasarą į „Orfis“ kreipėsi klientai, kurie per S. Budrį buvo užsakę prekių, tačiau jų taip ir negavo. Bendrovės direktorius įteikė raštišką nurodymą S. Budriui pasiaiškinti dėl statybinių medžiagų dingimo, tačiau vietoj paaiškinimo jis nusipirko sau ir savo šeimai lėktuvo bilietus ir išvyko į JAV.
Maksimali galima bausmė už svetimo turto pasisavinimą – laisvės atėmimas iki trejų metų. Sukčiavimas baudžiamas laisvės atėmimu nuo trejų iki aštuonerių metų.
Pareigūnų žiniomis, S. Budrys už statybines medžiagas galėjo paimti avansą ir iš daugiau asmenų, kurie dėl jo veiksmų į teisėsaugą nesikreipė, todėl jie raginami tai padaryti.