Rusiją ir Vokietiją sujungsiančio dujotiekio „Nord Stream“, kurį ketinama tiesti Baltijos jūros dugnu, poveikio aplinkai vertinimo (PAV) ataskaitos Lietuva neturi, teigia Aplinkos ministerija.
„Lietuva, kaip ir kitos Baltijos jūros šalys, dalyvaujančios „Nord Stream“ dujotiekio įrengimo tarpvalstybinio poveikio aplinkai vertinimo procese, nėra gavusi pranešimo apie pradedamas tarpvalstybines konsultacijas dėl poveikio aplinkai vertinimo ataskaitos. Lietuvai nepateikta ir oficiali poveikio aplinkai vertinimo ataskaita“, - pranešime spaudai sakė Aplinkos ministerijos Poveikio aplinkai vertinimo skyriaus vedėjas Vitalijus Auglys.
Anot Aplinkos ministerijos, planuojamo dujotiekio įrengimo poveikio aplinkai vertinimo procesas dar nepasibaigęs.
„Nord Stream“ projektas Baltijos jūroje galės būti realizuotas tik tuo atveju, jei bus tinkamai baigtas poveikio aplinkai vertinimas ir konsultacijos su visomis į šio projekto poveikio zoną patenkančiomis šalimis, tarp jų ir su Lietuva.
Šalys, per kurių teritorinius ar ekonominius vandenis eis dujotiekio trasa, dar turės išduoti statybos leidimus.
Švedija ir Baltijos šalys prieštarauja dujotiekio tiesimui Baltijos jūros dugnu dėl grėsmių jų saugumui.
Dujotiekis „Nord Stream „ (Šiaurės srautas) sujungs Rusijos Baltijos pakrantę netoli Vyborgo su Vokietijos Baltijos pakrante netoli Greifsvaldo. Jo ilgis bus 1200 kilometrų. Pirmajame etape numatoma nutiesti dujotiekį, kurio pralaidumas bus 27,5 mlrd. kubinių metrų per metus.
Antrajame etape numatoma dvigubai padidinti dujotiekio pralaidumą iki maždaug 55 mlrd. kubinių metrų, nutiesus antrąją atšaką.