• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos užsienio reikalų ministras Antanas Valionis pasveikino Slovėnijos gyventojų pareikštą pritarimą savo šalies stojimui į NATO ir ES.

REKLAMA
REKLAMA

"Slovėnijoje surengtas referendumas dėl šios valstybės narystės euroatlantinėse organizacijose yra vienas iš pirmųjų tarp šalių kandidačių, todėl jo sėkmė svarbi ne tik pačiai Slovėnijai, bet ir kitoms šalims kandidatėms", - teigiama pirmadienį (03.24) paskelbtame A. Valionio pareiškime.

REKLAMA

Pasak ministro, referendumo Slovėnijoje sėkmė yra dar vienas žingsnis praktiškai įgyvendinant Europos Sąjungos ir NATO plėtrą, kurių tikslas - vieninga Europa.

Preliminariais duomenimis, už narystę NATO sekmadienį balsavo 66 proc. dalyvavusiųjų referendume, stojimą į ES parėmė 90 proc. balsavusių Slovėnijos rinkėjų. Rinkimuose dalyvavo 60 proc. rinkimų teisę turinčių šalies piliečių.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau ši sėkmė, ministro manymu, anaiptol nereiškia tolesnio NATO ir Europos Sąjungos plėtros procesų automatizmo - Lietuva, kaip ir kitos kandidatės, turi labai atsakingai ruoštis būsimiesiems referendumams dėl narystės ES.

Stoti į ES jau apsisprendė Maltos gyventojai, balandžio 12 dieną referendumas vyks Vengrijoje.

Lietuvos rinkėjai nuomonę dėl narystės ES pareikš gegužės 10-11 dieną vyksiančiame referendume. Lietuvoje nebus referendumo dėl stojimo į NATO.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Slovėnų referendumo rezultatus sveikino ir Europos komiteto prie Lietuvos Vyriausybės generalinis direktorius, buvęs vyriausiasis derybininkas su ES Petras Auštrevičius. Laiške buvusiam kolegai Slovėnijos vyriausiajam derybininkui Janezui Potočnikui jis parašė, kad Slovėnijos gyventojų apsisprendimas yra svarbus istorinis žingsnis vieningos Europos link.

REKLAMA

"Referendumo rezultatas rodo, kad Slovėnijos žmonės deramai vertina būsimos narystės ES naudą", - teigiama P. Auštrevičiaus laiške.

Lietuva kartu su kitomis devyniomis sėkmingai derybas baigusiomis kandidatėmis ketina tapti visateise ES nare 2004-ųjų metų gegužės 1 dieną. Sociologinių tyrimų duomenimis, šalies narystę ES palaiko daugiau nei du trečdaliai Lietuvos gyventojų.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų