• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva skuba užbėgti nelaimei už akių. Vilnius ir Švenčionys iš Europos Sąjungos prašo milijono eurų apsaugai nuo Astravo atominės elektrinės keliamos grėsmės.

Lietuva skuba užbėgti nelaimei už akių. Vilnius ir Švenčionys iš Europos Sąjungos prašo milijono eurų apsaugai nuo Astravo atominės elektrinės keliamos grėsmės.

REKLAMA

Jei šalies pašonėje išdygusiame branduoliniame monstre įvyktų avarija, sostinėje ir pasienyje planuojama įrengti sanitarines palapines, taip pat lėšų norima skirti ir gyventojų švietimui, kaip elgtis į aplinką pasklidus radioaktyvioms medžiagoms.

Šie Baltarusijoje stūksantys Astravo atominės elektrinės bokštai iškilo nepaisant ne vienerius metus trunkančio Lietuvos ir kitų Baltijos šalių pasipriešinimo, skundų tarptautinėms institucijoms.

Nors buvo pranešta mažiausiai apie kelis incidentus, kuomet įlūžo jėgainės stogas, krito ir buvo sugadintas reaktoriaus korpusas, į branduolinio monstro, kuris nuo Lietuvos sienos nutolęs tik kiek daugiau nei 30 kilometrų, teritoriją mūsų šalies ekspertų kaimynai taip ir neįsileidžia.

REKLAMA
REKLAMA

Taigi Vilniaus ir Švenčionių savivaldybės jau rengia planus, kaip apsisaugoti, jei elektrinėje įvyktų didesnė avarija ir į aplinką pasklistų radioaktyvios medžiagos. Tam iš Europos Sąjungos prašoma milijono eurų.

REKLAMA

Sostinėje ir Vilniaus rajone žadama įrengti ir daugiau gyventojus apie avariją perspėsiančių sirenų, taip pat ir skleisti mokomąją medžiagą, kaip žmonėms elgtis ištikus nelaimei.

O priemones įsigyti ir mokymus vykdyti planuojama 2019-2020 metais. Būtent tuomet Astravo elektrinė ir pradės veikti. Na, o ką apie ankstyvą pasiruošimą ir milijonines lėšas mano mažesniu nei pusės šimto kilometrų atstumu gyvenantys vilniečiai?

REKLAMA
REKLAMA

Nors dalis tautiečių pavojaus rusų statomoje ir finansuojamoje Astravo atominėje elektrinėje neįžvelgia, daugelis prisimena prieš tris dešimtmečius Černobilyje įvykusią tragedija.

Po sprogimo viename iš reaktorių į aplinką pasklido didžiuliai kiekiai radioaktyvių medžiagų, o apylinkių gyventojams teko ir spinduliuotės dozė. O štai prieš septynerius metus nelaimė įvyko ir Fukušimoje, Japonijoje. Tuomet iš miesto teko evakuoti tūkstančius gyventojų. Andrius Kubilius tikina, jog nesame apsaugoti ir nuo avarijos Baltarusijoje, mat statant jėgainę Astrave buvo pažeistas ne vienas tarptautinis reikalavimas, o pasitikėti kaimynais sunku ir dėl nuolatinio informacijos slėpimo.

Išsamiau - reportaže:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų