Europos Komisijos apklausos „Flash Eurobarometer 409“, atliktos 2014 m. gruodžio 29–30 d., duomenimis, didelė dalis Lietuvos gyventojų grynųjų eurų turėjo dar prieš euro įvedimą: 44 % turėjo euro banknotų, 46 % - euro monetų. Dažniausiai žmonės jų turėjo po kelionių į užsienį, tačiau nemažai jų įsigijo bankuose arba pašto skyriuose, taip pat įsigijo euro monetų rinkinių.
Perėjimas prie euro bankomatuose vyko sėkmingai – beveik visi bankomatai jau pirmąją Naujųjų metų valandą išdavė eurų banknotus. Be to, apie 40 komercinių bankų padalinių ir Lietuvos banko kasos Vilniuje bei Kaune litus keitė jau sausio 1 d. Sausio 3 d., šeštadienį, grynųjų pinigų keitimo paslaugas teikė 161 banko padalinys ir 188 pašto skyriai.
Naujausios Europos Komisijos apklausos „Flash Eurobarometer 410“, atliktos 2014 m. sausio 2–3 d., duomenimis, sausio 3 d. 59 % mokėjimų grynaisiais buvo atliekami tik litais (plg. 84 % sausio 2 d.), kad litai būtų išleisti parduotuvėse ir nereikėtų jų keisti banke. 36 % apklaustųjų jau mokėjo tik eurais – tai labai didelė dalis, palyginti su anksčiau eurą įsivedusių šalių statistika.
Komerciniai bankai iš anksto gavo euro banknotus ir monetas iš Lietuvos banko ir teikė juos parduotuvėms ir kitoms įmonėms, kad šios turėtų eurų nuo pat pirmosios euro įvedimo dienos. Sausio 3 d. grąžą eurais gavo 89 % pirkėjų.
Po dviejų pirmųjų naujosios valiutos dienų 25 % apklaustųjų sakė, kad savo piniginėse turi vien tik arba daugiausia euro banknotus.
Dėl kruopštaus pasirengimo perėjimas prie euro vyksta sėkmingai. Iki šiol didelių problemų nekilo.