Pasak Vyriausybės vicekanclerio Deivido Matulionio, šaliai bus skiriama finansinė parama iki 50 tūkst. eurų, taip pat ketinama nusiųsti porą statybinių konstrukcijų ekspertų.
„Bus skirta tam tikra pinigų suma ir ekspertai, kurie kartu su kitų šalių ekspertais įvertins sugriautų arba apgriautų pastatų būklę bei tai, ką su jais toliau daryt“, – BNS sakė vicekancleris.
Solidarumą nuo žemės drebėjimo nukentėjusiai Balkanų valstybei trečiadienį laišku jos ministrui pirmininkui išreiškė ir premjeras Saulius Skvernelis.
„Vyriausybė yra pasirengusi atsiliepti į jūsų prašymą suteikti paramą. Esame pasirengę suteikti finansinę paramą ir pagelbėti konkrečiais veiksmais – atsiųsti sertifikuotus statybinių konstrukcijų ekspertus“, – rašoma Vyriausybės vadovo laiške.
Vyriausybė trečiadienį iš rezervo lėšų paskyrė 50 tūkst. eurų Užsienio reikalų ministerijai, kad ši pervestų šiuos pinigus Albanijai.
Albanijos premjeras Edi Rama (Edis Rama) sekmadienį kreipėsi į tarptautinę bendruomenę prašydamas finansinės ir ekspertų pagalbos.
Galingas žemės drebėjimas šios šalies Adrijos jūros pakrantę supurtė praėjusį antradienį. Požeminiai smūgiai apgadino daugiau kaip 11 tūkst. pastatų ir be pastogės paliko daugiau nei 3 tūkst. gyventojų.
Jie dabar glaudžiasi viešbučiuose, viešųjų įstaigų pastatuose, palapinėse arba pas giminaičius. Daliai nukentėjusiųjų prieglobstį pasiūlė kaimyninis Kosovas.
Labiausiai nukentėjo uostamiestis, populiarus pajūrio kurortas Duresis, esantis už 33 kilometrų į vakarus nuo sostinės Tiranos, ir gretimas Tumanės miestas.
Inžinieriai iš Europos Sąjungos šalių ir Jungtinių Valstijų kartu su vietos specialistais jau pradėjo vertinti žemės drebėjimo padarinius.