Birželio 29 dieną Liuksemburge vykusios Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos sesijos darbotvarkėje buvo įtrauktas klausimas dėl leidimo pateikti rinkai produktus, kurių sudėtyje yra genetiškai modifikuotų kukurūzų, praneša žemės ūkio ministerija. Taryba šiuo klausimu patvirtino non avis situaciją – tai reiškia, kad nėra nei kvalifikuotos daugumos už, nei blokuojančios mažumos prieš.
Europos Sąjungos (ES) valstybių narių nuomonės šiuo klausimu išsiskiria. Štai Danijos Parlamento dauguma pageidauja, kad leidimai Genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) naudojimo pašaruose ir maisto produktų gamybai būtų išduodami atskirai. Italijos atstovai teigia, kad pirmiausia reikia atlikti mokslinius bei bandomuosius tyrimus apie GMO poveikį žmonių sveikatai, gyvūnų gerovei, aplinkai. Olandija mano, kad ES valstybės narės pačios galėtų priimti sprendimus šiuo klausimu.
Lietuvos pozicija šiuo klausimu ne kartą buvo išsakyta. Kaip teigia Taryboje šalies poziciją atstovavęs žemės ūkio viceministras Aušrys Macijauskas, Lietuva nepritaria produktų, savo sudėtyje turinčių genetiškai modifikuotų kukurūzų, pateikimui rinkai. Šią šalies poziciją įtakoja keletas svarių priežasčių – GMO ilgalaikis poveikis bei galimai žalingas poveikis žmonių ir gyvūnų ateities kartų sveikatai, aplinkai vis dar nėra pakankamai įvertintas. Europos maisto saugos tarnybos pateikti argumentai, teigiantys, kad neigiamas poveikis nėra tikėtinas, nėra konkretūs ir išsamūs. Didžioji dalis visuomenės nepalankiai vertina genetiškai modifikuotus maisto ir kitus produktus rinkoje, nepritaria tokių produktų naudojimui Lietuvoje.