„Mes tikriausiai norim būti Europos čempionais pagal mokesčių nepastovumą, nes nuolat juos kaitaliojam. Prieš kelis mėnesius premjeras minėjo, kad naujų mokesčių šiais metais nebus įvedama. Ir štai matome, kaip greitai viskas keičiasi". R. Rudzkio nuomone, kita didelė blogybė ta, kad esą Finansų ministerijos valdininkai turi labai siaurą buhalterinį mąstymą. „Žiūrima, kaip susidariusias spragas pinigų srautuose kuo paprastesniu būdu užkamšyti.
Pati didžiausia bėda Lietuvos makroekonomikoje - investicijų trūkumas. Viena to priežasčių - mokesčių nepastovumas. Atrodytų, kai gresia ekonomikos augimo sustojimas, valdančioji koalicija turėtų susirūpinti, kaip pakeisti šitą nuostatą, kaip įtikinti potencialius investuotojus, kad mokesčių sistema nebus kaitaliojama, kad čia bus palankus investicinis klimatas, o daromas viskas priešingai“. R. Rudzkis pabrėžia, kad taip pat reikia turėti omenyje ir Lietuvos specifiką.
„Mūsų žmonės tikrai gyvena skurdžiau. Mūsų pensijos 4-5 kartus mažesnės, negu išsivysčiusiose šalyse. Tas aklas kopijavimas tų mokestinių nuostatų, kurios tinka, sakykim, Vokietijai ar Švedijai, tikrai netinka Lietuvai“. Pasak R. Rudzkio, valdantieji, sakydami, kad įvesdami naują mokestį pensininkus parems, čia pat juos ir nuskriaudžia.
„Ką reiškia žmogui, gaunančiam 600 litų pensiją ir turinčiam automobilį tam, kad kartais galėtų nuvažiuoti į sodą, sužinoti, jog jam reikės mokėti papildomą mokestį? Suvokimo, kad Lietuva turi savo specifiką, kad mes turim daug senyvų žmonių, kuriems automobilis yra būtinybė, o ne prabangos dalykas, politikams ir trūksta“.
Vyriausybė turi planų atnaujinti automobilių parką, didinti mokesčius seniems automobiliams tam, kad būtų perkami nauji. „Norisi paklausti finansų ministro, už kokias lėšas tas senyvas žmogus naują automobilį nusipirks. Tegul jis pasižvalgo Danijoje, kuri neturi automobilių pramonės, bet elgiasi priešingai. Danija labai apmokestina naujų automobilių registavimą, nes tai yra importas. O importą reikia stabdyti“, - sakė R. Rudzkis.