Negavęs oficialių duomenų apie tai, teismas negalėjo pradėti nagrinėti baudžiamosios bylos dėl karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui.
Byla vėl nepradėta nagrinėti ir dėl to, nes dar nėra gauta jokių duomenų apie teismo šaukimo įteikimą kitam išteisintajam, Rusijos piliečiui Vladimirui Razvodovui.
Teismo atstovė spaudai Vilma Budėnienė BNS sakė, kad prašymą dėl teismo dokumentų įteikimo per Teisingumo ministeriją Lietuvos apeliacinis teismas pateikė dar birželio mėnesį.
Teisingumo ministerija pagal susiklosčiusią praktiką analogiško pobūdžio bylose yra informavusi teismą, kad toks įteikimas užtrunka iki penkių, šešių mėnesių.
Kitas teismo posėdis Lietuvos apeliaciniame teisme paskirtas gruodžio 2 dieną.
Bylą nagrinėjančios kolegijos nuomone, jeigu iki šio posėdžio iš Rusijos per Teisingumo ministeriją nebus gauta jokios informacijos apie prašomų dokumentų įteikimą, byla bus pradėta nagrinėti iš esmės konstatavus, kad šiuo klausimu nėra bendradarbiaujama, o asmuo, kuriam prašoma įteikti teismo šaukimą, vengia atvykti į teismo procesą.
Lietuvos apeliacinam teismui jau ketvirtą kartą nepavyko pradėti išteisintų buvusių omonininkų baudžiamosios bylos dėl nusikaltimų 1991 metais.
Balandį nuo šios bylos nusišalino teisėjų kolegija, nes advokatai atkreipė dėmesį, kad teisėjai anksčiau dirbo kitose pareigose, kurios buvo susijusios su Sausio 13-osios bylos tyrimu.
Po šio nusišalinimo suformuota nauja trijų teisėjų kolegija. Paaiškėjo, kad bylos nagrinėjimo pradėti dar negalima, nes nėra oficialių duomenų apie viešai skelbtą išteisintojo B.Makutynovičiaus mirtį pernai lapkričio 18 dieną.
Prieš metus Vilniaus apygardos teismas paskelbtu nuosprendžiu abu omonininkus išteisino, paskelbęs, kad nepadaryta veika, turinti nusikaltimų požymių.
Prokurorų skunde atsižvelgta į kritiką dėl tarptautinės teisės nuostatų taikymo ir pagal tai pakeistas kaltinimas.
Išteisinamąjį nuosprendį skundžiantys Generalinės ir Vilniaus apygardos prokuratūrų atstovai prašo panaikinti nuosprendį, pripažinti B. Makutynovičių ir V.Razvodovą kaltais dėl karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui bei skirti po 12 metų laisvės atėmimo.
Pernai lapkritį pranešta, kad Lietuvoje už akių teistas B.Makutynovičius mirė Rusijoje.
Taip pat prašoma iš kaltinamųjų civilinių ieškovų naudai solidariai priteisti pareikštus civilinius ieškinius. Prokurorų nuomone, nuosprendis naikintinas dėl teismo išvadų neatitikimo faktinių bylos aplinkybių, netinkamo baudžiamojo įstatymo taikymo bei esminio baudžiamojo proceso įstatymo pažeidimo.
Kaltinamajame akte teigiama, kad B.Makutynovičius 1991 metais rėmė Rusijos agresiją prieš Lietuvą. Jis, kaip teigė kaltintojai, siekė sutrikdyti valstybinių institucijų veiklą, įsakė būrio nariams panaudoti teroro ir bauginimo priemones prieš įvairius nepriklausomos Lietuvos pareigūnus. Omonininkai užpuldavo pareigūnus, policininkus, iš jų atimdavo tarnybinius ginklus, asmeninius daiktus, neteisėtai sulaikydavo ir pristatydavo į užgrobtą tuometinės Lietuvos policijos akademijos pastatą.