Vyriausybė nusprendė, kad prašymus teikti bus galima iki 2021-ųjų spalio 1 dienos. Pratęsti terminą prašė Užsienio reikalų ministerija reaguodama į Venesuelos lietuvių bendruomenės prašymus, jog procesas stringa dėl įvairių kliūčių.
„Perkelti per tą laiką pavyko 13 asmenų, virš 80 asmenų turi perkeltų asmenų statusą, tačiau įvairių kliūčių kyla ir dokumentus tvarkant: institucijos Venesueloje labai sunkiai dirba, ten ir elektros nebūna, ir interneto nebūna, ir apskritai, pandemija dabar papildomai sukelia daug kliūčių. Todėl Venesuelos bendruomenės pirmininkas kreipėsi su prašymu, kad mes pratęstumėme šitą terminą, kuomet būtų galima kreiptis dėl perkėlimo“, – posėdyje sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.
Ministerija taip pat nurodo, kad kliūčių kyla ir dėl judėjimo ribojimų šalyje, nes migruoti iš vieno rajono į kitą reikalingi specialūs policijos leidimai.
Nutarimas, kuris reglamentavo lietuvių kilmės asmenų perkėlimą iš krizės kamuojamos Venesuelos, buvo priimtas 2019 metais. Šiais metais rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais iš Venesuelos į Lietuvą atvyko pirmieji 13 asmenų - Lietuvos piliečiai arba turintys teisę pilietybę gauti. Jie apgyvendinti Ruklos Pabėgėlių priėmimo centre.
Perkeliamiems asmenims padengiamos kelionės išlaidos, suteikiamas gyvenamasis būstas, skiriamos išmokos įsikūrimui (vienkartinė 250 eurų išmoka) bei būtiniausioms reikmėms (250 eur/mėn), vaikų ugdymui, teikiama parama lietuvių kalbos mokymuisi.
Gyventojų registro duomenimis, pernai Venesueloje gyveno 187 Lietuvos piliečiai. Lietuvių bendruomenė Venesueloje vienija apie 400 lietuvių kilmės asmenų. Manoma, kad Venesueloje iš viso gyvena apie tūkstantį lietuvių piliečių ir lietuvių kilmės asmenų.