„Po Seimo sprendimų įgyvendinome visus reikalavimus, kad Lietuva galėtų pasinaudoti visomis Bankų sąjungos teikiamomis galimybės ir privalumais. Ši narystė sustiprins mūsų šalies finansų stabilumą bei indėlininkų finansinį saugumą“, – sakė finansų ministras Rimantas Šadžius. Susitarimai dėl kertinių Bankų sąjungos elementų buvo pasiekti per Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai 2013 metų II pusmetį.
Finansų ministerijos kartu su Lietuvos banku parengtais teisės aktais į nacionalinę teisę buvo perkeltos Bankų sąjungos pagrindo – Europos Sąjungos Bendro pertvarkymo mechanizmo reglamento, Bankų gaivinimo ir pertvarkymo bei Indėlių garantijų sistemų direktyvų – nuostatos, kuriomis stiprinamas finansų sistemos stabilumas ir indėlininkų teisių apsauga. Numatytos priemonės leis veiksmingai spręsti bankų ir kitų didelių finansų įstaigų nemokumo atvejus, tam naudojant pačių finansų įstaigų, o ne mokesčių mokėtojų pinigus, tuo pačiu garantuojant indėlininkams, kad, esant poreikiui, būtų greitai išmokėtos draudimo išmokos.
Įstatymų dėl Lietuvos dalyvavimo Bankų sąjungoje paketą sudarė 2 pagrindiniai ir 14 lydinčiųjų įstatymų projektų bei tarpvyriausybinio Susitarimo dėl įnašų į Bendrą pertvarkymo fondą pervedimo ir sujungimo įstatymas.