Taupant brangias „žiniasklaidos eterį“ šis darbas atliktas parodant 60 valstybių vėliavas, daugiausiai dėmesio skiriant Iranui, Turkijai, prie kovos su islamistais prisijungusios Rusijai ir, aišku, itin detaliai – JAV.
Lietuvos vėliava taip pat atsidūrė tarp kitų prieš terorizmą koalicijoje esančių valstybių sąraše.
Įspūdingas, „holivudinis“ balsas, paprastos ir aiškios vaizdinės projekcijos, propagandinis turinys ir arabiškas murmesys trankiame muzikiniame fone – šie šablonai jau daugybę kartų matyti, tiek „Daesh“, tiek ir prorusiškoje propagandoje karo Ukrainoje metu.
Šis vaizdo klipas yra skirtas „demoralizuoti“ JAV kariuomenę, Lietuva jame paminėta tik bendrame su kitomis valstybėmis kontekste, tikriausiai, dėl savo aktyvaus dalyvavimo antiteroristinėje operacijoje Irake, kaip patikima JAV sąjungininkė.
VSD teigia, kad internete paplitęs klipas su grasinimais yra islamistų siekis pagąsdinti, bet išpuolių tikimybė nekeliama
Valstybės saugumo departamentas (VSD) teigia, kad internete paviešintas klipas su grasinimais Lietuvai yra islamistų siekis pagąsdinti, bet teroristinių išpuolių grėsmės lygio dėl to kelti neketinama.
„Natūralu, kad Lietuva, būdama NATO ir Europos Sąjungos nare, yra minima tarp tų valstybių, bet kokių nors papildomų grėsmių indikatorių šiuo metu nėra ir dėl to kelti terorizmo išpuolio grėsmės lygio kol kas nenumatome“, - BNS sakė VSD atstovas Vytautas Makauskas.
Anot jo, šis vaizdo klipas yra „islamistų kurtas produktas“, tačiau jis nedetalizuoja, kaip VSD tai išsiaiškino. Paklaustas, ar VSD preziumuoja, kad klipo autoriai - „Islamo valstybės“ grupuotė, jis atsakė teigiamai.
„Saugumo departamentui šita informacija yra žinoma gerokai anksčiau, su ja yra dirbama, ir kol kas galima konstatuoti, kad yra daromas paprasčiausiai psichologinis spaudimas tokiais pranešimais ir tokiais video siužetais, kurie yra platinami. Dėl to šito nereikėtų priimti kaip šimtaprocentinio grasinimo, tai yra tiesiog gąsdinimas, ko ir siekia teroristai“, - aiškino jis.
„Ką darome? Stengimės nustatyti ir nustatinėjame konkrečius adresus, iš kur buvo siuntinėta ir kas siuntinėjo tokią informaciją“, - paprašytas sukonkretinti, kokių veiksmų dėl šio įrašo imasi VSD, sakė V.Makauskas.
Jis primena gyventojams, kad sulaukę islamistų grasinimų apie tai turėtų informuoti VSD.
„Šiuo atveju galima priimti gyventojams, kad jeigu gaunate panašios informacijos, panašių grasinimų ar elektroniniu paštu, ar socialiniuose tinkluose, visuomet persiųskite ją į saugumo departamentą“, - sakė V.Makauskas.
Maždaug keturių minučių trukmės klipe anglų kalba žadama nuožmiai susidoroti su koalicijos prieš „Islamo valstybę“ narėmis, vaizduojant 60 valstybių vėliavas, tarp kurių yra ir Lietuvos vėliava.