• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos užsienio reikalų ministerija pareiškė apgailestavimą, kad "dėl politinių motyvų" į Gruzijos separatistinės Pietų Osetijos sostinę Cchinvalį nebuvo įleisti Lietuvos ekspertai ir užsimena apie galimybę perkelti finansinę pagalbą oficialaus Tbilisio remiamai regiono administracijai.

REKLAMA
REKLAMA

Ministerijos teigimu, trečiadienį Lietuvos URM ir Lietuvos ambasados Gruzijoje ekspertai, atsakingi už vystomojo bendradarbiavimo projektų įgyvendinimą ir priežiūrą, nebuvo įleisti į Cchinvalį, kur Lietuvos ir kitų Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) šalių lėšomis atnaujinama vandens tiekimo sistema.

REKLAMA

"Lietuvos URM apgailestauja, kad dėl tokio sprendimo pirmiausia nukentės Cchinvalio gyventojai, nes vandens tiekimo infrastruktūra Cchinvalyje yra susidėvėjusi, todėl nuolat susiduriama su vandens stygiumi", - rašoma ketvirtadienį paskelbtame ministerijos pareiškime.

Lietuva šiam projektui yra skyrusi 100 tūkst. eurų (beveik 350 tūkst. litų) paramą.

URM teigimu, ESBO misijai Gruzijoje, organizavusiai šį ekspertų vizitą, buvo pateikti tik politiniai tokio sprendimo motyvai.

REKLAMA
REKLAMA

BNS žiniomis, sprendimą neįleisti Lietuvos ekspertų priėmė Rusijos remiamas Pietų Osetijos vadovas Eduardas Kokoity, nepripažįstantis suverenių Gruzijos teisių į savo administruojamas Pietų Osetijos teritorijas.

"Kadangi šiuo sprendimu pažeistos Lietuvos - tarptautinės donorės teisės kontroliuoti ir prižiūrėti Lietuvos lėšomis įgyvendinamus projektus, Lietuvos užsienio reikalų ministerija neatmeta galimybės ateityje nefinansuoti dirbtinai stabdomų projektų Pietų Osetijos gyvenvietėse, kurių šiuo metu negali pilnai kontroliuoti Gruzijos vadovybė", - rašoma URM pareiškime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jame pažymima, kad tarptautinė donorė Lietuva pasirengusi Pietų Osetijoje dirbti kartu su tais paramos gavėjais, kurie linkę bendradarbiauti, o ne sudaryti dirbtines kliūtis.

Todėl, URM teigimu, Lietuva svarsto galimybę perkelti savo finansinę paramą tiems projektams pagal ESBO vykdomą programą, kurie įgyvendinami Pietų Osetijos laikinosios administracijos, turinčios Gruzijos pasitikėjimą, kontroliuojamose teritorijose.

REKLAMA

Nors faktinis regiono vadovas yra minėtas E.Kokoity, 2007 metais Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis Tbilisio suformuotos Laikinosios Pietų Osetijos administracijos vadovu paskyrė Dmitrijų Sanakojevą.

Pietų Osetijos regionas, remiamas Maskvos, nuo praėjusio dešimtmečio pradžioje vykusių konfliktų su centrine valdžia faktiškai nutraukė saitus su Tbilisiu. Pastaruoju metu Gruzijos pasienyje su šiuo regionu tvyro įtampa. Tiek Tbilisis, tiek dauguma Vakarų valstybių laiko Pietų Osetiją neatskiriama Gruzijos dalimi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų