• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva ir Slovakija neketina kartu derėtis su Europos Komisija dėl branduolinių reaktorių veiklos pratęsimo.

REKLAMA
REKLAMA

Apie tai Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus kalbėjo Bratislavoje susitikime su Slovakijos prezidentu Ivanu Gašparovičiumi.

REKLAMA

Pasak Slovakijos prezidento, šalys gali ieškoti bendrų argumentų, kurie EK įtikintų, kad jėgainių darbą pratęsti reikia, tačiau derėtis kartu dėl to neketina. Slovakijos vadovas pabrėžė, kad būtų neteisinga uždaryti reaktorius, kurie dar gali sėkmingai veikti, pranešė Lietuvos radijas.

REKLAMA
REKLAMA

Slovakija ir Lietuva, uždariusios dabar veikiančias branduolines jėgaines, ketina statyti naujas, tačiau kol tai bus padaryta, šalims svarbu patenkinti elektros energijos trūkumą.

„Dabar turime atlikti didžiulį darbą - pastatyti naują, šiuolaikišką atominę elektrinę, kuri turėtų tapti regioninės reikšmės projektu, prie kurio prisidėtų Lietuva, Lenkija, Latvija ir Estija. Tikiuosi, kad nauja atominė elektrinė bus pastatyta iki 2015-2017 metų“, - sakė prezidentas V.Adamkus, antradienį kalbėdamas „Hospodarsky Noviny“ verslo klubo apskritojo stalo diskusijoje Bratislavoje, pranešė Prezidento spaudos tarnyba.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuva Ignalinos atominės elektrinę įsipareigojusi galutinai uždaryti 2009-ųjų pabaigoje. Tačiau Vyriausybė bando derėtis su EK dėl kitokio Ignalinos AE uždarymo scenarijaus, išjungiant reaktorių ne iš karto, o pamažu, leidžiant jam veikti maždaug iki 2012 metų vidurio.

REKLAMA

Iki 2015-2018 metų kartu su Latvija, Estija ir Lenkija šalis ketina pastatyti naują atominę jėgainę.

Iki šių metų pabaigos Slovakija privalo uždaryti antrąjį Jaslovsko Bohunico elektrinės reaktorių ir ketina statyti naujus reaktorius šioje elektrinėje, esančioje vakarinėje šalies dalyje, bei svarsto galimybes statyti naują atominę elektrinę rytinėje šalies dalyje.

REKLAMA

V. Adamkus kviečia Slovakijos verslininkus investuoti Lietuvoje

Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus pakvietė Slovakijos verslininkus aktyviai investuoti Lietuvoje.

„Tiesa yra tai, kad užsienio investuotojai nori pasinaudoti ekonominėmis galimybėmis regione nuo Prahos ir Bratislavos iki Vilniaus ir Talino. Esu įsitikinęs, kad Lietuvos verslininkams būtų naudinga aktyviau bendrauti su kolegomis iš Slovakijos, kaip ir Slovakijos verslo įmonėms būtų naudinga palaikyti glaudesnius ryšius su Lietuvos verslo įmonėmis“, - sakė V.Adamkus, antradienį kalbėdamas „Hospodarsky Noviny“ verslo klubo apskritojo stalo diskusijoje Bratislavoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Valstybės vadovas pažymėjo, kad Lietuva laukia daugiau Slovakijos investicijų ir tikisi aktyvesnės tarpusavio prekybos, pranešė Prezidento spaudos tarnyba.

Šalies vadovas atkreipė dėmesį, kad abiejų šalių verslo aplinka turi keletą panašių bruožų. Kaip pavyzdį V.Adamkus įvardijo proporcingą pajamų mokestį, kuris suteikia svarbų konkurencinį pranašumą prieš senąsias ES valstybes nares.

REKLAMA

„Savo šalyje diskutuodami, kaip patobulinti Lietuvos mokesčių sistemą, dažnai remiamės Slovakijos mokesčių sistema, kurioje taikomi vienodi tarifai. Manau, ši sistema turi didelių privalumų, tad būtų galima svarstyti galimybę ją įdiegti ir Lietuvoje“, - sakė valstybės vadovas.

REKLAMA

Anot jo, Lietuva neseniai pritaikė keletą praktinių priemonių investicijų ir verslo sąlygoms pagerinti. Pasak valstybės vadovo, šiais metais iki 24 procentų sumažinus gyventojų pajamų mokesčio tarifą ne tik sumažėjo mokesčių našta ir pagerėjo įmonių konkurencingumas, bet ir sumenko šešėlinė ekonomika.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šie metai mums labai svarbūs ne tik dėl rudenį vyksiančių visuotinių rinkimų, bet ir dėl didelių pokyčių finansų srityje: kitų metų biudžetas bus sudaromas vadovaujantis naujai priimtu Fiskalinės drausmės įstatymu. Labai tikiuosi, kad šis įstatymas taps pagrindu griežtai biudžeto politikai. Galimas ekonomikos sulėtėjimas mus dar labiau įpareigoja išmintingai ir taupiai tvarkyti valstybės finansus“, - sakė prezidentas V.Adamkus.

REKLAMA

Lietuvos vadovas pasveikino Slovakiją, sėkmingai sudariusią sąlygas euro įvedimui nuo 2009-ųjų pradžios.

„Tačiau Slovakijos įstojimas į euro zoną rodo, kad ji yra atvira ir mums, todėl aš esu pasiryžęs ir toliau raginti mūsų Vyriausybę pirmai progai pasitaikius sudaryti sąlygas euro įvedimui“, - pabrėžė prezidentas.










REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų