Vien per lapkričio mėnesį uždaryta 1,2 tūkst. programų, kurios bent dvejus metus buvo nevykdomos ir kuriose nebuvo mokinių.
„Atsisakoma morališkai pasenusių ir nerentabilių programų, kurių jau kelerius metus niekas nebesirenka. Pertvarkant programas asmuo galės greičiau įgyti darbo rinkoje patrauklią kvalifikaciją, o darbdavys – sulaukti reikalingo darbuotojo“, – pranešime cituojamas švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Marius Ablačinskas.
Anot ministerijos, pereinant prie šiuolaikinio mokymo turinio ir lankstaus modulinio mokymo organizavimo šiuo metu profesiniame mokyme siūloma rinktis iš bemaž 950 mokymo programų.
Profesinės mokyklos šiais metais pirmą kartą startavusiame žiemos priėmime siūlo 226 atnaujintas mokymo programas – 81 tęstinio mokymo ir 135 modulines. Anot pranešimo, jos parengtos pagal naujus profesinius standartus, kuriuose nustatyta, kokių žinių ir gebėjimų šiandien tam tikrame sektoriuje dirbančiam specialistui reikia.
Profesinio mokymo programų portfelį visiškai atnaujinti planuojama iki 2020 metų. Anot ministerijos, šių metų vasarą jau nebuvo vykdomas priėmimas į pasenusio turinio programas, o 2020 metų birželį jas baigus paskutiniams į jas priimtiems asmenims jos bus taip pat išregistruotos.
Pažymima, kad profesiniai standartai bus nuolat peržiūrimi – ne rečiau nei kas dvejus metus, ir tai leis užtikrinti, kad specialistų rengimo pasiūla atitiktų nuolat besikeičiančią rinkos paklausą.
Šiemet į 74 valstybines ir nevalstybines profesines mokymo įstaigas per vasaros priėmimą įstojo 17,1 tūkst. asmenų, žiemos priėmime, kuris baigsis gruodžio 14 dieną, siūloma užimti dar 3000 laisvų vietų mokymo įstaigose.