Jeruzalėje rengiamose laidotuvėse kartu su pasaulio šalių lyderiais dalyvavo prezidentė Dalia Grybauskaitė ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.
Atsisveikindama su Sh.Peresu, šalies vadovė sakė, kad po jo mirties Izraelis neteko valstybės kūrėjo, pasaulis - taikdario ir vizionieriaus, o Lietuva - kraštiečio ir artimo draugo.
„Sh.Peresas buvo pralenkęs laiką išminčius, pabrėžęs, jog taikai nėra jokios kitos alternatyvos. Dėjęs daug asmeninių pastangų, kad būtų užbaigtas kruvinas konfliktas ir dialogo keliu kuriama santarvė su kitomis Artimųjų Rytų tautomis“, – pranešime teigė D.Grybauskaitė.
Vilniečiai pareikšti užuojautas galėjo Izraelio ambasadoje Vilniuje.
Daugiausiai į atstovybę pasirašyti užuojautų knygoje atvyko užsienio valstybių diplomatai, tarp jų - Airijos, Čekijos bei Latvijos ambasadoriai, Lietuvos užsienio reikalų ministerijos darbuotojai, kiti pareigūnai.
Išlydėti Sh.Pereso į ambasadą atvyko ir Vilniuje gimęs, tačiau Tel Avive nuolat gyvenantis Andrius Aron. Pasak jo, Izraelis šiuo metu išgyvena didžiulę netektį, nes Sh.Peresas buvo bene vienintelis šviesulys, aktyviai dirbęs ties valstybės įvaizdžio užsienyje gerinimu.
„Čia yra žmogus, kuris tiek daug mylėjo, kuris būdamas prezidentu užsiimdavo labai įdomia ir kartais netikėta kaip prezidentui socialine veikla. Labai trūks“, - žurnalistams sakė 44-erių gydytojas.
Sh.Peresas 1923 metų rugpjūčio 2 dieną gimė vos 100 km nuo Vilniaus esančiame nedideliame Višnevo miestelyje tuometinėje Lenkijoje.
2013 metais jis lankėsi Lietuvoje, vizito metu jam buvo suteiktas Vilniaus garbės piliečio vardas.
Šiemet vasarį prezidentui skirtas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Didysis kryžius.
93 metų Nobelio taikos premijos laureatas mirė trečiadienį, praėjus dviem savaitėms po insulto.