Darganotą sekmadienio popietę šalia senojo turgaus vaikščioję klaipėdiečiai buvo nustebę, kai tiesiog ant šaligatvio pamatė stovinčią lovą, kurioje pamainomis gulė miegoti būrelis jaunuolių.
Šitaip iniciatyvinės grupės nariai "Keisk miestą" nusprendė paminėti kovo 21-ąją minimą tarptautinę miego dieną.
Studentišką lovą iš Malūninkų gatvėje esančio bendrabučio jaunuoliai nešėsi per visą miestą iki pat senojo turgaus. Kaip ir priklauso lova buvo paklota ir paruošta miegoti. Jaunuoliai snaudė joje visi paeiliui, kiti atsikėlę gėrė arbatą, darė mankštą. Šalia stovėjo užrašas "Kaip šiandien miegojosi?"
"Praeiviai buvo nustebę. Kiti net suko ratus, vis sugrįždavo pažiūrėti šio neįprasto reginio. Nors oras ir darganotas, bet tai nuotaikos nesugadino. Tiesiog norėjome atkreipti žmonių dėmesį į miego problemą. Juk daugelis net nesusimąsto, kad miega nepakankamai. Juk iš tiesų reikėtų kasdien miegoti po 8 – 9 valandas, tačiau retas kuris tai sau gali leisti. Vėliau miego trūkumas gali sukelti rimtų sveikatos problemų", - pasakojo akcijos idėjinis vadas Klaipėdos psichikos sveikatos centro socialinis darbuotojas Saulius Liekis.
Medikų tyrimais nustatyta, kad dauguma žmonių dėl spartėjančio gyvenimo tempo šiandien miega kur kas mažiau. Jungtinėse Amerikos Valstijose, pavyzdžiui, suaugusieji vidutiniškai miega 6,9 valandos per parą, o savaitgaliais - 7,5 valandos.
Miegant nepakankamai, iškyla įvairių sveikatos problemų – nuovargio jausmas, mieguistumas darbo metu, virškinimo sutrikimai, galvos skausmai, padidėja alkio jausmas, galintis tapti antsvorio priežastimi. Be to, nepakankamai miegantiems žmonėms silpnėja atmintis, suvokimo ir pažinimo gebėjimai, trukdantys mokytis ir įsisavinti naujas žinias.
Edita Gudavičė, ve.lt