Atvirosiose Australijos teniso pirmenybėse, kurių prizų fondą sudaro 20 mln. Australijos dolerių, šeštadienį turėjo paaiškėti likusieji moterų ir vyrų vienetų varžybų aštuntfinalio dalyviai, tačiau dėl lietaus trys moterų ir du vyrų susitikimai nukelti į sekmadienį.

Šeštadienį pasibaigusiuose šešioliktfinalio susitikimuose didesnių staigmenų neužfiksuota ir pergales iškovojo visi aštuoni pirmojo aštuntuko žaidėjai.

Moterų turnyro favoritė rusė Marija Šarapova 6:3, 6:1 sutriuškino italą Tathianą Garbin, ketvirtojo pagal skirstymą belgė Kim Clijsters 6:3, 6:3 nugalėjo ukrainietę Alioną Bondarenko, triskart šių pirmenybių laimėtoja (1997-1999 m.m.) šeštąjį reitingą turinti Martina Hingis 6:2, 6:1 sutriuškino japonę Aiko Nakamurą, o aštuntoji pagal skirstymą šveicarė Patty Schnyder 3:6, 6:2, 6:0 įveikė australę Alicią Molik.

Penktojoje moterų dvikovoje tik 22-oji pagal reitingą rusė Vera Zvonareva 6:1, 6:2 sutriuškino tryliktąją turnyro raketę serbę Aną Ivanovič.

Vyrų turnyre antrąjį reitingą turintis ispanas Rafaelis Nadalis be vargo 6:2, 6:2, 6:2 susitvarkė su šveicaru Stanislasu Wawrinka, trečioji turnyro raketė rusas Nikolajus Davydenko 7:6 (7:1), 6:2, 6:2 nugalėjo prancūzą Fabrice`ą Santoro, penktas pagal skirstymą amerikietis Jamesas Blake`as 7:6 (9:7), 7:5, 6:2 įveikė tėvynainį Robby Gineprį ir aštuntąjį reitingą turintis argentinietis Davidas Nalbandianas 5:7, 4:6, 7:6 (7:4), 6:4, 6:1 palaužė prancūzo Sebastienp Grosjeano pasipriešinimą.