Po anglų kalbos egzamino pasipylė abiturientų skundai, kad egzaminas buvo per sunkus. Tačiau Licėjaus direktorius sako, kad skundai kelia ir juoką ir liūdesį.
„Ar jūs skaitėte tuos skundus? Paskaičius galima juoktis, bet paskui darosi liūdna. Jei žmogui sunku nuvažiuoti troleibusu, kai paprašo jo dokumento prieš egzaminą jam baisu, o atsisėdus paskutiniame suole dar baisiau – tokie pasisakymai dvelkia pakrikimu, o ne egzaminu. Drįsčiau sakyti, kad tai jau yra kaip tam tikri ligos požymiai apėmę visuomenę“, – sako S. Jurkevičius.
- Abiturientai kelią ažiotažą, nors nebuvo dėl ko?
- Manau, kad šitaip. O jeigu ir buvo dėl ko, tai visiems buvo vienodai. Visi juk laikė tą patį egzaminą ir visiems jis buvo vienodas. Tai mažiausiai reikia kreipti dėmesio. Paprastai mokiniai, kurie mokėsi išvis nekelia jokių problemų. Natūralu, kad jei jūs mokėtės tai egzamine paprastai nebus to, kas jus labai nustebintų ar priblokštų.
Jeigu egzaminai būtų į aukštąją mokyklą, manau, kad jie dainuotų ne tokias dainas, o klyktų ne savo balsu, jei būtų šiandien stojimas į aukštąją mokyklą. Ir egzaminus organizuotų aukštosios mokyklos. Tai gal pusė Lietuvos išsižudytų, o kita pusė išvažiuotų. Tada jau būtų rimti egzaminai, tiesiogine ta žodžio prasme. Ir dainos būtų kitokios, tai ir reiktų akcentuoti.
O tai, kas čia yra daroma, - specialiai kenkiama ir norima galutinai pribaigti ir mokyklą ir mokytojus ir apskritai visą Lietuvos švietimo sistemą.
Dar kartą pabrėžiu jei būtų rimti egzaminai, tai jie gali nubėgti ir tas pačias dainas dainuoti, kai laiko vairavimo egzaminą instruktorius gal irgi pasako griežtesnį žodį, bet kažkodėl skundų niekas nerašo, kaip sunku gauti vairuotojo pažymėjimą. Tokia formuojama pavojinga nuomonė, kuri kenkia visiems – ir vaikams ir sistemai. Ir, manau, kalbą labiau reiktų kreipti į psichiatrus ir psichologus. Ir tą skundų problemą aiškintis tuo kampu.