Per Libijos opozicijos ir kariuomenės susirėmimus žuvo jau 600 žmonių, tūkstančiai Libijos gyventojų nukentėjo. Šiuos vertinimus publikavo Tarptautinis baudžiamasis Hagos teismas.
[papildyta 16:42] Libijoje dingo grupė rusų fotografų, išvykusių į šią šalį parengti reportažo apie kilusius neramumus. Su fotografais nepavyksta susisiekti jau daugiau nei dvi dienas, pranešė „Interfax“, citavęs dingusiųjų kolegą Dmitrijų Archipovą.
Jo teigimu, į Libiją išvyko septynių fotografų grupė - keturi vyrai ir trys moterys. Jų pavardės neskelbiamos. Fotografai vyko į Libijos pietus, netoli sienos su Alžyru ir Čadu. Jie ketino sugrįžti į Tripolį ir skristi į Maskvą per Stambulą vasario 21 dieną.
Oficialių duomenų apie fotografų buvimo vietą nėra. Jie nesikreipė į Rusijos atstovybę, o jų vardai neįtraukti į sąrašą asmenų, kurie bus išgabenti iš Libijos specialiais Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos lėktuvais. Libijos valdžia jau sutiko atverti oro erdvę, kad Tripolyje galėtų nusileisti rusų lėktuvai, kuriais bus evakuoti Rusijos piliečiai.
Libijoje vyksta antivyriausybiniai protestai, prasidėję vasario 15 dieną. Opozicija reikalauja, kad nuo valdžios nusišalintų Libijos lyderis Muammaras Gaddafis, kuris šalį valdo jau daugiau nei keturis dešimtmečius. Šalies saugumo pajėgos žiauriai malšina protestantus. Tarptautinių organizacijų duomenimis, per susirėmimus žuvo per 600 žmonių.
Ankščiau nežinomas opozicionierių lyderis žurnalistams pranešė, kad žuvo 560 žmonių, o dar 1400 dingo be žinios.
Masiniai protestai Libijoje prasidėjo vasario 15 dieną. Opozicija reikalauja Muammaro Gaddafio, kuris šaliai vadovauja jau daugiau nei 40 metų, atsistatydinimo.
M. Gaddafio vyriausybės veiksmai pasmerkti tiek šalyje, tiek už jos ribų. Apie atsistatydinimą ir ryšių su M. Gaddafio rėžimu nutraukimą paskelbė Libijos ambasadoriai įvairiose šalyse, taip pat Libijos atstovai tarptautinėse organizacijose.