Olandijos miestas, garsėjantis savo liberaliomis praktikomis, paskelbė planą, pagal kurį asocialūs nuomininkai bus apgyvendinami perdirbtuose pervežimo konteineriuose. Amsterdamo asocialūs nuomininkai bus apgyvendinami panašiuose perdirbtuose pervežimo konteineriuose kaip pavaizduoti nuotraukoje. Šiuose spalvotuose, mažyčiuose kambariuose yra įsikūrė studentai.
Amsterdamas vis dar atrodo labai liberalus jį lankantiems turistams, kadangi miesto meras patvirtino, jog garsiosiose „Coffee shops“ ir toliau bus galima nusipirkti marihuanos nepaisant naujojo įstatymo, skirto kovoti su narkotikų turizmu. Tačiau ši liberalumo idėja gali labai greitai pranykti išplitus informacijai apie planus sukeldinti asocialius asmenis į „kaimelius“, pastatytus iš perdirbtų pervežimo konteinerių.
Meras Eberhardas van der Laanas teigia, kad jo prieštaringai vertinamas 810 tūkst. svarų kainuosiantis projektas, kuriuo siekiama spręsti asocialaus elgesio klausimą, padės apsaugoti homofobijos ir užgauliojimo aukas nuo priekabiavimo.
Šie „kaimeliai“, kuriuose asocialūs nuomininkai bus apgyvendinami 3–6 mėnesiams, jau vadinami „nereikalingųjų kaimeliais“.
Mero atstovas spaudai Bartho‘as Boeras teigė, kad šis projektas jokiu būdu nepažeidžia liberaliųjų miesto principų. Jo teigiamu, tai yra būdas apsaugoti liberaliąsias Amsterdamo vertybes. Šis projektas taip padės ginti tam tikros visuomenės dalies teises. Pasak B. Boero, šie „kaimeliai“ nėra skirti spręsti nesutarimus tarp dviejų kaimynų, iš kurių vienas per garsiai klausosi muzikos šeštadienio vakarą, tačiau bus labai reikšmingi tais atvejais, kai yra susiduriama su „smutaujančiais ir bauginančiais asmenimis ir situacijose, kai auka yra nuolatos puldinėjama arba prie jos priekabiaujama“.
Tie, kurie pripažįstami kaltais dėl „išskirtinio siaubimo/niokojimo“, bus iškeldinti ir apgyvendinti laikinuose labai paprastai įrengtuose namuose, kurie yra perdirbti pervežimo konteineriai, pastatyti industrinėse miesto dalyse.
B. Boero teigimu, būtų tiksliau šiuos būstus vadinti „nereikalingųjų namais“, o ne „nereikalingųjų kaimeliais“, kadangi vienoje miesto dalyje bus apgyvendinama ne daugiau nei viena šeima. Po 6 mėnesių šiuose namuose, išmėtytuose po visą miestą, nuomoninkams bus surandami nuolatiniai būstai. Miesto valdžia tikisi į šią progrmą 2013 metais įtraukti apie 10 šeimų.
Šie laikini būstai bus saugomi, tačiau gyventojai galės naudotis gydytojų, socialinių darbuotojų, etc. paslaugomis. „Jai bus rūpinamasi ir stengiamasi pasiekti, kad naujoje gyvenamojoje vietoje nepasikartotų buvusi situacija,“ – pasakojo atstovas.