„Nuosprendis tikrai bus vykdomas“, – BNS pirmadienį sakė partijai teisme atstovavęs advokatas Raimundas Jurka.
Pasak jo, šią savaitę partija taip pat priims oficialų sprendimą, ar teikti kasacinį skundą.
„Aš nuosprendį vertinu vienareikšmiškai neigiamai, aš neradau jokių teismo įtikinančių samprotavimų, kad su politine partija Liberalų sąjūdžiu buvo derinti padaryti nusikaltimai – viskas buvo daroma partijai už nugaros. Politinė partija nėra uždaroji akcinė bendrovė ar akcinė bendrovė. Teismas supainiojo skirtingus dalykus, minimus asmenis vertino kaip partijos narius, o ne kaip atskirus Seimo narius“, – BNS sakė R. Jurka.
Šioje byloje buvusiam Liberalų sąjūdžio lyderiui Eligijus Masiuliui skirtas pusšeštų metų laisvės atėmimas, penkeriems metams atimta teisė būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas, konfiskuoti kaip kyšis gauti pinigai – 242,4 tūkst. eurų.
Be jo, byloje nuteisti dar du eksliberalai – Gintaras Steponavičius ir Šarūnas Gustainis.
Š. Gustainiui paskirta 18,8 tūkst. eurų bauda, taip pat penkeriems metams atimta teisė būti išrinktam ar paskirtam į pareigas bei nuspręsta iš jo išieškoti per 4,3 tūkst. eurų.
G. Steponavičiui paskirta daugiau nei 15 tūkst. eurų bauda ir draudimas būti išrinktam ar skiriamam į minėtas pareigas ketveriems metams.
„Pagal įstatymą teoriškai, savarankiškai numatyta sumokėti per du mėnesius, teismas nepasisakė, apskritai baudų mokėjimo tvarkos neišaiškino. Tai mes galvojam, ar čia klaida, ar sąmoningas nutylėjimas, ar čia dabar tokia praktika. Kol kas negaliu pasakyti, ką mes galvojame“, – BNS sakė G. Steponavičiaus advokatas Rimgaudas Černius.
„Nuosprendis dalyje dėl G. Steponavičiaus keistas, aš klientui rekomenduosiu skųsti kasacine tvarka“, – sakė jis.
Apeliacinės instancijos teismas pripažino, kad G. Steponavičius piktnaudžiavo tarnyba.
Teismas konstatavo, kad G. Steponavičius, žinodamas, jog Š. Gustainio teiktos Vartojimo kredito įstatymo pataisos yra svarbios R. Kurlianskiui, kaip tuometinio „MG Baltic“ atstovui, siekė gauti turtinės naudos – paramos Liberalų sąjūdžio ir kitų partijos narių politinei veiklai finansuoti.
„Dėl šios politinės paramos skyrimo, apeinant teisės aktų reikalavimus, G. Steponavičius ir R. Kurlianskis konkrečiai susitarė įvykusių kelių susitikimų metu,“ – paskelbė Apeliacinis teismas.
Pasak teismo, tokiais savo, kaip Seimo nario, veiksmais G. Steponavičius sulaužė duotą Seimo nario priesaiką, pažeidė sąžiningumo, skaidrumo, padorumo, nesavanaudiškumo, nešališkumo principus ir dėl to didelę neturtinę žalą patyrė tiek Seimas, tiek Lietuvos valstybė.
Š. Gustainis nuosprendį jam yra pavadinęs „tuščiu“ ir žada jį skųsti. Jo advokatas Aleksandras Doroševas pirmadienį negalėjo nieko pasakyti nei dėl kliento kasacinio skundo, nei dėl baudos mokėjimo.
Š. Gustainis iš partijos buvo pašalintas dar turėdamas specialiojo liudytojo statusą, jis pats pasitraukė iš Vilniaus miesto tarybos. Tuo pačiu statusu apklaustas G. Steponavičius irgi sustabdė narystę partijoje, 2020 metais Seimo rinkimuose jis nedalyvavo.