„Valdyboje buvo nutarta, kad iš pradžių renkamas sąrašo lyderis iš visų norinčių, tai bus vienas balsavimas, o tada iš visų likusių kandidatų reitinguojama nuo antros iki paskutinės vietos. Kandidatuosiu į sąrašo lyderius, bet norėčiau rimtos konkurencijos, kaip suvažiavime, pradedu kalbinti kolegas kandidatuoti“, – BNS sakė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.
Pasak E.Gentvilo, po reitingavimo sąrašo lyderis su partijos pirmininku sostinės meru Remigijumi Šimašiumi dar turės teisę perskirstyti 10 proc. balsų, jei manys, jog to reikia. Taip pat planuojama patvirtinti vienmandatininkus keliose oficialiai jų dar neturinčiose apygardose.
Partija praneša, kad norą dalyvauti Seimo rinkimuose Liberalų sąjūdžio sąraše yra pareiškę apie 190 partijos narių ir nepartinių kandidatų. Tarp nepartinių kandidatų yra olimpinis čempionas Virgilijus Alekna, Lietuvos ambasadorius prie UNESCO Arūnas Gelūnas, žurnalistai Romas Sadauskas–Kvietkevičius ir Gintaras Vaičekauskas, Seimo narė Jolita Vaickienė.
Prieš išrenkant Seimo rinkimų sąrašo lyderį ir reitinguojant kandidatų į Seimą sąrašą, partijos taryba patvirtins Liberalų sąjūdžio rinkimų programą.
Antra populiariausia partija pastaraisiais mėnesiais buvęs opozicinis Liberalų sąjūdis smarkiai smuko reitingų lentelėse dėl kyšininkavimo skandalo, kuomet ilgametis lyderis Eligijus Masiulis sulaukė teisėsaugos įtarimų paėmus 106 tūkst eurų kyšį iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio.
Jei balandį liberalams savo balsą žadėjo apie 15 proc. gyventojų, po gegužę kilusio kyšininkavimo skandalo paskutinės darytos visuomenės nuomonės tyrimų apklausos rodo, kad už Liberalų sąjūdį balsuotų maždaug 3-6 proc. apklaustųjų.
Šiuo metu Liberalų sąjūdis turi 12 atstovų frakciją Seime.