• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dvi opoziciją naujai valdančiajai daugumai ketinančios sudaryti partijos - Tėvynės sąjunga (TS) bei Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) - nesutaria, kuriai iš jų naujame Seime turėtų atitekti opozicijos lyderio pareigos. Nepavykus sutarti šiuo klausimu, svarstoma galimybė bendradarbiauti susitarimų pagrindu - neturint opozicijos lyderio arba skirti šį postą abiejų partijų atstovams rotacijos būdu.

REKLAMA
REKLAMA

"Mes manome, kad opozicijos lyderis yra reikalingas ir kad mūsų partija galėtų pasiūlyti tokį lyderį. Aš matau net ir konkretų žmogų - Andrių Kubilių", - ketvirtadienį Lietuvos radijo laidoje "Forumas", kurią veda Virginijus Savukynas, pareiškė konservatorius, Vilniaus miesto vicemeras Kęstutis Masiulis.

REKLAMA

Tačiau tokiam konservatoriaus požiūriui prieštaravo liberalcentristas Algis Čaplikas. "Nenorėtume pradėti veikti opozicijoje nuo vienos ar kitos personalijos pateikimo. Šiuo atveju mes manome, kad mūsų partijoje taip pat yra iškilių asmenų, kurie galėtų būti opozicijos lyderiais", - teigė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Anot A. Čapliko, abiem partijoms galėtų būti priimtinas rotacijos principas arba sutartis dėl bendros veiklos opozicijoje, neskiriant opozicijos lyderio.

"Tai mes siūlome konservatoriams - gali būti lyderio rotacijos principas, jei reikėtų. Seime mes galime sutarti dėl veiklos opozicijoje sutarties, kur svarbu ne lyderio ar asmens vaidmuo, o susitarimai tarp žmonių, kaip veikti opozicijoje strateginiais klausimais - privatizavimo, pinigų skirstymo, oponavimo Vyriausybei", - tvirtino liberalcentristas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo nuomone, opozicijos lyderio problema tolydžio galėtų išsispręsti savaime, abiem partijoms metus laiko padirbėjus Seime.

"Nors aš labai gerbiu A. Kubilių, tikrai žinau, kad jis yra protingas politikas, bet manau, kad mūsų partijoje yra nemažiau nusipelniusių žmonių. Galbūt bendras veikimas opozicijoje maždaug po metų parodys, kad tas lyderis yra, ir nereikės ginčytis", - svarstė A. Čaplikas.

REKLAMA

Savo ruožtu K. Masiulis skeptiškai įvertino galimybę dirbti Seime neturint opozicijos lyderio. "Opozicijai yra sugalvotos tam tikros pareigos ir tam tikri instrumentai, kuriais ji gali veikti Seimo darbą. Jeigu opozicija atsisako tokios pozicijos, tai atsisako ir minėtų instrumentų bei galimybių dalyvauti Seimo valdybos darbe, daryti įtaką Seimo darbotvarkės sudarymui ir taip toliau", - nuogąstavo jis.

REKLAMA

Politologo Lauro Bielinio nuomonė, nė viena iš opozicinių partijų nėra išsiugdžiusi politiko, galinčio pagrįstai pretenduoti į opozicijos lyderio pareigas.

"Jie turi daug žmonių, kurie norėtų būti lyderiais. Aukšto lygio asmenybių jie iš tikrųjų gali pateikti. Bet ar iš tikro jie turi charizmatinį lyderį? Jie, mano galva, dar nėra užauginę tokio asmens, kuris iš tikrųjų galėtų atsižvelgti į visus įvairiai mąstančius ir vienyti tarpusavyje nesutariančius žmones", - pažymėjo politologas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šią savaitę Tėvynės sąjungos pirmininkas A. Kubilius užsiminė, kad Seimo vicepirmininko postą, kuris atiteks opozicijos partijoms, konservatoriai siūlo liberalcentristams, o patys pretenduoja į opozicijos lyderio pareigas.

Besibaigiančios kadencijos Seime opozicijos lyderio pareigybės nebuvo.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų