Liberalcentristai neatmeta galimybės nepasirašyti koalicinės sutarties su Naująja sąjunga. Tokiu atveju susitarimas būtų sudarytas tarp socialdemokratų ir socialliberalų atskirai, o Seime atsirastų galimybė išvengti postų dalybų.
Pasak Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) lyderio Artūro Zuoko, partija savo sprendimą priims tik išsiaiškinusi būsimųjų partnerių nuomonę apie nacionalinio investuotojo bendrovės "Leo LT" formavimą bei sutarčių turinį tarp Vyriausybės bei VP dešimtuko valdomos "NDX energijos".
"Mums tikrai nėra malonu, kad bandymai plėsti koaliciją gali būti susiję su nacionalinio investuotojo reikalais. Bet, nenorėdami užkirsti jokių kelių, mes manome, jog socialdemokratai gali pasirašyti susitarimą su socialliberalais atskirai ir turėti paramą tokią, kaip kad anksčiau buvo konservatorių", - BNS sakė A.Zuokas.
Pasak jo, prieš apsispręsdami, ar pritarti koalicijos išplėtimui su socialliberalais, liberalcentristai nori išsamių diskusijų.
LiCS valdyba pirmadienį nutarė, jog Ūkio ministerijos parengtos Atominės elektrinės įstatymo pataisos, kurios numato, jog nacionalinis investuotojas, turintis statyti naują atominę jėgainę, bus formuojamas patronuojančios bendrovė pagrindu, partijai nėra priimtinos. Be kita ko, valdyba nepritarė ir Vyriausybės bei "NDX energijos" derybų rezultatams ir pasiūlė ministrų kabinetui persvarstyti kai kurias sutarties nuostatas.
Liberalcentristai mano, jog sutartyje su VP dešimtuko valdoma "NDX energija" turi būti nustatyta, jog pagrindinis investuotojo tikslas yra pastatyti atominę jėgainę, kai dabar pirmojoje vietoje įrašytas pelno siekimas akcininkams.
Be to, liberalcentristai norėtų, jog sutartyse būtų numatytas aiškus šalių įsipareigojimas nutiesti elektros jungtis į Švediją ir Lenkiją.
BNS žiniomis, atskirai socdemų ir soclibų sutarčiai pritarti galėtų ir kiti valdančiosios koalicijos partneriai - valstiečiai liaudininkai bei dėl soclibams turinčio atitekti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posto kovojantys pilietininkai.
Tokiu atveju būtų išvengiama postų dalybų Seime, o Naujajai sąjungai reikiamas kėdes savo sąskaita turėtų parūpinti į koaliciją naujuosius partnerius pasikvietę socialdemokratai.
Socialliberalams yra pasiūlyta Aplinkos ministro kėdė, kurią veikiausiai užims jų lyderis Artūras Paulauskas, bei du Seimo komitetai: Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Europos reikalų. Pastarasis yra susietas su parlamento pirmininko pavaduotojo postu.
Šiuo metu NSGK vadovauja pilietininkas Algimantas Matulevičius. Jį valdantieji kaltina pernelyg dideliu pataikavimu opoziciniams konservatoriams.
Tuo metu pilietininkai neatiduoda turimo komiteto arba nori solidžių kompensacijų - Seimo Audito ir Sveikatos reikalų komiteto, tačiau į Audito komiteto pirmininko postą pretenduoja valstiečiai liaudininkai.
Šiuo metu valdančiąją mažumos koaliciją sudaro socialdemokratai, valstiečiai liaudininkai, liberalcentristai bei Pilietinės demokratijos partija. Kartu sudėjus valdantieji Seime turi 63 parlamentarų paramą. Iš viso Seime yra 141 narys.
Socialliberalai parlamente turi 10 vietų, todėl jiems prisidėjus prie mažumos koalicijos ji taps daugumos.
Naujosios sąjungos įsiliejimui į valdančiąją koaliciją jau pritarė partijos prezidiumas ir taryba.