Dar praėjusių metų pabaigoje Vilniaus regiono futbolo sąjunga iškėlė Beno Renato Baltusio kandidatūrą, netrukus nuo Klaipėdos apskrities futbolo federacijos buvo deleguotas Raimondas Karpavičius, vadinamas ir oficialiu opozicijos lyderiu. Trečiasis kandidatas į LFF prezidentus – dabartinis federacijos generalinis direktorius Edvinas Eimontas.
Pastarasis nei patvirtino, nei paneigė, kad yra daugiau kandidatų į LFF prezidento postą. „Viską paskelbsime sausio 13 dieną. Tie kandidatai, kurie norėjo, apie savo dalyvavimą pareiškė viešai“, - teigė E. Eimontas.
Demokratija "nekvepia"
„Pirmiausiai sakyčiau, kad čia nekvepia jokia demokratija, kadangi ta rinkimų data paankstinta – neduoda ramiai visiems apsispręsti, - komentavo buvęs Lietuvos futbolo rinktinės vyr. treneris Algimantas Liubinskas. – Kitas dalykas, jeigu norėtumėm demokratijos, tai nejaugi visa Lietuva, visos apskritys, visi įsteigti komitetai prie federacijos neturi savo kandidatų. O kodėl jų galėjo būti kad ir 15?“
A. Liubinskas įžvelgė „netikėtą“ sutapimą, kad E. Eimontas kaip kandidatas iškeltas Telšių apskrities: „Todėl, kad trys Dunauskai federacijoje dirba? Ar už tai, kad Dunauskui pažadėtas generalinio direktoriaus postas? Tai vėl labai keista. Nemanau, kad tai demokratija, tai – farsas.“
Ar šie kandidatai gali atnešti taip laukiamų permainų Lietuvos futbole? Anot buvusio Lietuvos rinktinės trenerio, jei pasitvirtins gandų nešamas sutartas scenarijus ir E. Eimontas LFF prezidento poste – sunku tikėtis.
„Nebent prabus sąžinė paskutiniu momentu ir gal pagalvos, kad laikas tam mūsų futbolui keistis, jeigu mes norime kažką pasiekti. Tas gyvenimas mūsų nėra amžinas, tūkstantį metų negyvename ir negalime tik ristis į pakalnę. Reikia sustoti ir mėginti kabintis“, - kalbėjo A. Liubinskas.
Vargu, ar kas keisis
Futbolo apžvalgininkas ir komentatorius Nerijus Kesminas tv3.lt kalbėjo favoritas šiuose rinkimuose aiškus. „Jeigu situacija kardinaliai nesikeis ir jei E. Eimontas išties nori tapti prezidentu, tai juo ir taps. Visi alternatyvūs judėjimai prasidėjo per vėlai. Jei nėra tarpusavio sutarimų, kas irgi yra įmanoma, tuomet aiškus favoritas šiuose rinkimuose yra E. Eimontas.“
Pasak futbolo apžvalgininko, opozicijos darbas turi būti nuoseklus ir nuolatinis: „Kai iššoki su lozungais likus dviem mėnesiams iki LFF prezidento rinkimų, tai triukšmo daugiau nei realių galimybių.“
Jis abejojo, kad esant dabartinei situacijai Lietuvos futbole kas nors kardinaliai keisis – liksime tame pačiame lygmenyje, kuriame ir buvome. O kur tie garsūs futbolininkai, kurie nebijojo pažerti kritikos LFF valdžiai? Kodėl nematome jų kovoje dėl LFF valdžios ir permainų?
„Galbūt jie nesijaučia pasiruošę, galbūt galime Deivido Šembero atėjimą į A lygos prezidento postą kaip pamatų klojimą ateičiai, kad pakovotų dėl aukščiausių postų federacijoje. Galbūt tie buvę futbolininkai dar per jauni, bet jie aktyviai eina į Lietuvos futbolo gyvenimą. Kalbame apie D. Šemberą, Aurelijų Skarbalių, kuris konsultuos vaikų trenerius, Edgaras Jankauskas tampa rinktinės treneriu – jie nenutolsta, jų pavardžių niekas nepamirš. Gal praėjus ketveriems ar aštuoneriems metams jie pabandys“, - teigė N. Kesminas.
LFF prezidento rinkimuose, kurie vyks sausio 20 dieną, nedalyvaus dabartinis vadovas Julius Kvedaras. Praėjusių metų gruodį jo namuose ir LFF būstinėje reidą surengė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, prabilusi apie iššvaistytus milijonus eurų. „Nenoriu, kad visa kritika ir pastaruoju metu vykstantis puolimas, kuris nukreiptas prieš mane asmeniškai, pakenktų futbolui", - kalbėjo jis.