Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Istorijos fakultete nuo šių mokslo metų studentai galės studijuoti dvigubą istorijos ir etikos arba istorijos ir katalikų tikybos pedagogikos bakalauro studijų programą. LEU šiais metais patvirtintos keturios naujos studijų programos. Tokių dvigubų specialybių absolventai ypač reikalingi mažesnių miestelių, rajonų mokyklose.
Šios studijų programos jungia dviejų krypčių – istorijos ir etikos arba katalikų tikybos – studijas. Tai ne tik galimybė tapti dviejų dalykų pedagogais, bet ir proga įgyti solidų humanitarinį išsilavinimą ir pedagogo kvalifikaciją per ketverius studijų metus! Toks išsilavinimas atveria kelią ne tik į pedagogo karjerą, bet ir į kitas veiklos sritis.
Pasirinkus vieną iš šių studijų programų suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir profesinė kvalifikacija. 50 proc. studentų, konkurso tvarka patekusių į valstybės finansuojamas vietas ir gerai besimokančių, mokama tikslinė 400 Lt stipendija.
Baigusieji istorijos ir etikos pedagogikos studijų programą galės dirbti bendrojo ugdymo mokyklose istorijos ir etikos mokytojais; įsidarbinti įvairiose švietimo ir socialinę, edukacinę paramą teikiančiose įstaigose; vaikų ir suaugusiųjų dienos centruose. Absolventai galės kurti etikos kodeksus, būti etiniais auditoriais, švietimo įstaigų administratoriais, įvairių edukacinių programų ir projektų iniciatoriais ir įgyvendintojais, dirbti žmogaus teisių apsaugos, taikomosios etikos centruose.
Baigusieji katalikų tikybos ir istorijos pedagogikos studijų programą galės vykdyti kultūrinę, istorinę ir religinę edukacinę veiklą švietimo ir mokslo, kultūros įstaigose, įvairiuose pilietinės ir kultūrinės paskirties centruose, muziejuose, nevyriausybinėse organizacijose. Absolventai taip pat galės dirbti bažnytiniuose sielovados centruose, katechetikos ir šeimos centruose, parapijose kaip referentai ar katechezės koordinatoriai, evangelizaciniuose jaunimo ir akademinės sielovados centruose, taip pat socialinės pagalbos centruose, studijuoti humanitarinių ar socialinių mokslų srities magistrantūroje ir įgyti papildomas specializacijas.
Fakultetas yra pasirašęs Erasmus+ mainų sutartis su 13 Europos ir 4 Turkijos universitetais. Studentai turi galimybę atlikti Erasmus+ praktiką bet kurioje ES šalyje. Kasmet studijuoti į užsienį pagal Erasmus mainų programą išvyksta 10–15 studentų. 2008–2009 m. Istorijos fakulteto studentai studijavo Tamperės, Hamburgo, Dumlupinaro universitetuose, 2009–2010 – Insbruko, Esterhazio, Tomaro, Hamburgo, Krokuvos, 2010–2013 m. – Aydino, Bretanės, Stambulo, Dumlupinaro, Esterhazio, Goþuvo, Hamburgo, Insbruko, Krokuvos, Tamperės, Tomaro, Trabzono, Vroclavo universitetuose. 2011–2012 m. studentai atliko Erasmus praktiką Italijoje (Parma), 2012–2013 m. – Vengrijoje (Egeryje), Didžiojoje Britanijoje (Plimute), Lenkijoje (Krokuva).
Abiejų studijų programų absolventai galės tęsti magistrantūros studijas LEU Istorijos ir Ugdymo mokslų fakultetuose.
LAMA BPO jau patvirtino 2014 metų stojimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas tvarką. Stojantieji prašymus studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose galės pildyti ir koreguoti LAMA BPO informacinėje sistemoje nuo birželio 1 d. iki liepos 21 d. 17 val.
Į prašymą bus galima įtraukti iki 12 pageidavimų. Juos bus galima papildyti ar išbraukti, keisti jų eiliškumą, pasirinkti studijų formą ir finansavimo pobūdį.
Laikantiems stojamuosius egzaminus ir/arba motyvacijos vertinimą registruotis informacinėje sistemoje ir į prašymą įtraukti atitinkamas studijų programas reikės ne vėliau nei likus 24 val. iki stojamojo egzamino arba motyvacijos vertinimo. Pagrindinė stojamųjų egzaminų ir motyvacijos vertinimo sesija vyks birželio 19 d. – liepos 4 d.
Stojantieji į pirmosios pakopos švietimo ir ugdymo krypčių grupės studijų programas, kurias baigus suteikiama pedagogo kvalifikacija, ir norintys pretenduoti į valstybės finansuojamą vietą turi laikyti motyvacijos įvertinimo testą.
Daugiau informacijos apie naujas studijų programas: Priėmimo komisija, Studentų g. 39, 119 kab., tel. / faks. (8 5) 2751032, el. p. [email protected], tinklalapis www.leu.lt/priemimas.