„Sankcijos suveikė taip, kaip ir buvo planuota – jos sudarė reikšmingą poveikį Rusijai, tačiau poveikis JAV ir Europai buvo sumažintas“, – pareiškė ministras.
J. Lew taip pat pažymėjo, kad Rusijos atveju JAV nusprendė nesirinkti visų įmanomų sankcijų paketo, o geriau „stiprų, tačiau pamatuotą spaudimą“. Anot politiko, sankcijos yra ne silpnesnis ginklas, negu karinis, todėl juo reikia naudotis atsargiai.
Kalbėdamas apie galimas ekonomines sankcijas visai valstybei jis patikino, kad tai jau būtų itin rimtas žingsnis, tačiau jį reikia „pasisaugoti ateičiai, jeigu jo prireiktų“.
Jis pažymėjo, kad JAV stengėsi daryti spaudimą Rusijos vadovybei, stengiantis kiek įmanoma mažiau apriboti eilinių rusų gyvenimą. Jis taip pat priminė, kad Vašingtonas yra pasirengęs atšaukti sankcijas Rusijai, jeigu bus įgyvendinti visi Minsko sutarties susitarimai.
2016-ųjų kovą JAV prezidentas Barackas Obama pratęsė dar vieneriems metams asmenines sankcijas, įvestas dar 2014 metais dėl Rusijos aneksuotos Krymo teritorijos. Dėl šių sankcijų kai kurie Rusijos politikai ir kariuomenės atstovai negali vykti į JAV, o taip pat jų turimas turtas yra įšaldytas, taip pat imtasi ir kai tam tikrų su tais asmenimis susijusių Rusijos valstybinių bendrovių aktyvų.
Kartu su JAV sankcijas Rusijai paskelbė ES, bei kitos Vakarų šalys.